• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی دومين شهرک صنعتی غیردولتی فارس

شهرک صنعتي غيردولتي محبت گسترفارس با سرمایه گذاری اولیه 250 میلیارد ریالی بخش خصوصی در منطقه‌ی آسپاس شهرستان اقلید در استان فارس راه‌اندازی شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، در مراسم افتتاح شهرک صنعتی محبت گستر فارس، پروانه‌ی بهره‌برداری این شهرک به‌عنوان دومین شهرک صنعتی غیردولتی فارس به سرمایه‌گذار اعطاء شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در مراسم راه اندازي اين شهرك صنعتي، گفت: ایجاد شهرک‌های صنعتی غيردولتي در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی و با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت های استقرار واحدهای صنعتی در قالب شهرک‌های صنعتی غیردولتی انجام می‌شود .

احد فتوحي با بیان اینکه براساس قانون مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری از شهرک‌های صنعتی غیر دولتی توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت های استانی شهرک های صنعتی صادر می شود، گفت: در این زمینه در استان فارس مجوز تاسیس 5 شهرک صنعتی غیردولتی صادر شده و شهرک صنعتی محبت گسترفارس، پس از شهرك صنعتي كامپوزيت سازه ماندگار، دومين شهرک صنعتی استان  است که با سرمايه گذاري مستقيم بخش خصوصي به مرحله بهره برداری مي رسد .

وی بابیان اینکه ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی در راستای سیاست‌های دولت مبنی‌بر تقویت و حمایت ازمشاركت  بخش خصوصی است گفت: ایجاد این شهرک‌های صنعتی در چارچوب قوانین و مقررات موجود انجام می‌شود .

فتوحي با اشاره به اینکه شهرک‌های صنعتی غیردولتی نیز از مزایای شهرک‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند اما امور نحوه واگذاری زمین در آن‌ها بر عهده بخش خصوصی است تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز نقش نظارتی خود را در این مورد بر اساس قانون انجام خواهد داد .

وی اعمال معافیت‌های مالیاتی را از مهمترین این مشوق ها بیان کردو گفت: این شهرک‌های صنعتی در مناطق برخوردار معافیت 7ساله و در مناطق غیربرخوردار معافیت مالیاتی 13ساله دریافت می کنند .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بیان کرد: این شهرک صنعتی در شهرستان اقليد در زمینی به مساحت 14.8 هکتار ایجاد می‌شود که دارای 11.6 هکتار اراضی صنعتی است .

مدیر عامل شهرک صنعتی غيردولتي محبت گسترفارس نیز با قدردانی از حمایت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی در مراحل مختلف راه اندازی و صدور پروانه بهره برداری این شهرک صنعتی  گفت: این شهرک صنعتی با سرمایه گذاری اولیه 250 میلیاردریال ایجاد که حجم سرمایه گذاری تا تکمیل زیرساخت‌ها و توسعه کامل به بیش از 2000میلیارد ریال خواهد رسید .

ثاني راستي هدف از سرمايه گذاري براي ايجاد اين شهرك صنعتي را توسعه صنعتي و ايجاد اشتغال پايدار در منطقه آسپاس بخش سده اقليد اعلام و اضافه کرد: اين شهرك صنعتي ظرفيت ايجاد اشتغال پايدار براي بيش از 1000نفررا دارد كه درحال حاضر درفاز اول برای   100  نفر در این شهرک صنعتی اشتغال ایجاد شده است .

وی گفت: با توجه به ظرفيت هاي اين منطقه در بخش كشاورزي و توليد محصولات باغي ، اين شهرك صنعتي، ظرفيت مناسبي براي استقرار صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي با هدف ايجاد ارزش افزوده مناسب براي محصولات زراعي و باغي فراهم مي كند .

مدیر عامل شهرک صنعتی غيردولتي محبت گسترفارس اضافه كرد: مراحل ساخت سردخانه بزرگ نگهداري ميوه و مواد غذايي واحد صنعتي پيشرفته كنسانتره ميوه و توليد آب ميوه طبيعي و نيز واحد توليدي قطعات پيش ساخته بتوني در اين شهرك صنعتي در حال انجام است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: