• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

شهرستان لامرد عسلویه‌ای در پهنه‌ی صنعت و معدن است

استاندار فارس با تاکید بر فراهم کردن زیر ساخت و حمایت از پروژه های منطقه ویژه اقتصادی لامرد این شهر را عسلویه‌ای در پهنه‌ی صنعت و معدن برشمرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسماعیل تبادار عصر پنجشنبه 23 فروردین در جلسه شورای اداری، برنامه‌ریزی و فعالان اقتصادی شهرستان لامرد، گفت: سال گذشته را با تما مشکلات و تنگناهای زیادی پشت سر گذاشتیم و امسال را با برنامه‌های فراوان بین المللی آغاز کردیم.

تبادار با بیان اینکه میخواهیم سال جدید را با فراغت بیشتری در راستای فراهم کردن رونق اقتصاد و اشتغال گام برداریم گفت: این مملکت و کشور بعد از عنایت خدا به مردم اتکا کرده است. مردم در ابعاد مختلف همراه و کمک نظام بوده اند، پس اساس و ارکان مسئولین باید توجه به مردم باشد و زمینه را برای امورات مردم بیش از گذشته فراهم کنیم.

تبادار گفت: یکی از مزیت‌های استان فارس را خیرخواهی مردم به عنوان ضرورت اجتماعی می‌بینم و خیران استان را به عنوان سرمایه اجتماعی قلمداد می‌کنم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان لامرد گفت: اگرچه مردم این شهرستان از آب و هوای خوبی برخوردار نیستند اما جایگاه فراوان اشتغال نعمتی است که خدا در این منطقه قرار داده و امروز قابلیت ها و ضرفیت های فراوان لامرد می‌تواند عمران، آبادی و شکوفایی اقتصادی را نه تنها برای شهرستان و استان خود بلکه اشتغال کشور را فراهم کند.

استاندار فارس با بیان اینکه توسعه و باور این ظرفیت ابتدا باید در نگاه بلند مردم و مسئولین شکل بگیرد، افزود: فرداهای این دیار را باید دید و لامرد را می‌توان به یک منطقه دیگر مانند عسلویه در پهنه‌ی صنعت و معدن تبدیل کرد.

او با اشاره به بازدید از آلومنیوم و دیگر مزیت‌های صنعتی شهرستان لامرد، نسبت به رونق و توسعه‌ی این شهرستان در آینده ابراز امیدواری و اضافه کرد: تقویت راه های مواصلاتی، توسعه فرودگاه، تامین برق پایدار در منطقه ویژه اقتصادی و انتقال آب از خلیج فارس در اولویت قرار دارد.

استاندار فارس با بیان اینکه از امروز نگاه من عمیق تر و گسترده تر خواهد بود، بر لزوم استفاده مطلوب از تمام سرمایه‌ی مردمی در مسیر توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی شهرستان لامرد تاکید کرد.

تبادار لزوم نگاه و رفتار وحدت‌گرایانه همه دلسوزان تاکید کرد و هم‌افزایی و همدلی در راستای توسعه‌ی استان فارس را از مهمترین اهداف و اولویت‌ها دانست.

به گزارش ایسنا، استاندار فارس در بازدید از روند احداث مجتمع آلومنیوم لامرد با بیان اینکه طرح آلومنیوم جنوب از پیشرفت مناسبی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد امسال فاز نخست این پروژه آماده بهره‌برداری باشد.

وی  با اشاره به اینکه طرح یاد شده یکی از بزرگترین  طرح های استان و کشور است، گفت:  طرح مجتمع آلومنیوم جنوب در مرحله اجرا ۲۱۰۰ نفر را مشغول به کار کرده که از این تعداد ۱۵۵۰ نفر ایرانی هستند.

تبادار ادامه داد: این طرح پس از تکمیل و راه اندازی یکی از بزرگترین فرصت های شغلی استان و کشور را ایجاد خواهد کرد.

استاندار فارس با اشاره به تولید ۳۰۰ هزارتنی این مجموعه، آلومنیوم جنوب را تحولی در نظام صنعتی استان، کشور و حتی منطقه دانست.

تبادار همچنین در پاسخ به سوالی درباره روند اجرای فرودگاه لامرد و پروژه تونل شهید باقری، زیرساخت های حمل و نقل فرودگاهی و جاده ای را از ملزومات توسعه و پیشرفت در منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که سالن‌های فرودگاه لامرد تا ۱۰ ماه آینده آماده بهره برداری باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: