• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-6974-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

بهجت‌حقيقي خبر داد:

جذب كارآفرينان كشاورزي در شركت‌هاي تعاون روستايي فارس

رئيس سازمان تعاون روستايي استان فارس از جذب و بكارگيري تعدادي از كارآفرينان و فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي مختلف كشاورزي به عنوان مديران عامل تعدادي از شركت‌هاي اين سازمان خبر داد.

احد بهجت‌حقیقی در گفت و گو با ایسنا منطقه‌ی فارس گفت: طي هماهنگي‌هاي انجام شده با دانشگاه‌ها مقرر شده كه تعدادي از كارآفرينان و فارغ‌التحصيلان كه عضويت سازمان نظام مهندسي كشاورزي را دارا هستند، در تعدادي از شركت‌ها مشغول به كار شوند.

وی ضمن اعلام خبر فوق با بيان اينكه اين مهم جهت اشتغال بيشتر جوانان تحصيلكرده در دستور كار قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: سطوح جذب افراد علاوه بر مجامع علمي، شامل شركت‌هاي دانش‌بنيان استان فارس نيز مي‎شود.

وي با تصريح بر اينكه شبكه تعاون روستايي براساس پتانسيل و ظرفيت‌ها، برنامه‌اي عملياتي منطبق بر كيفيت را در سال 97 به عنوان اولويت مهم در دستور كار قرار داده، افزود: كيفيت كالاي ايراني، مهمترين محور اين برنامه عملياتي خواهد بود.

رئيس سازمان تعاون روستايي استان فارس با يادآوري اين موضوع كه در سال جاري به دنبال افزايش كيفيت مطلوب در راستاي تحقق شعار سال هستيم، عنوان كرد: امنيت غذايي و توليد غذاي سالم، اولويت نخست ما در تحقق شعار سال خواهد بود.

بهجت‌حقيقي ترغيب كشاورزان به توليد محصولات ارگانيك را از جمله چشم‌اندازهاي سال 97 سازمان متبوع خود اعلام كرد و گفت: علاوه بر اين امر، افزايش ارزش افزوده از طريق ايجاد صنايع فرآوري‌هاي استان به وي‍ژه در شهرستان‌هاي هدف، از اولويت‌هايي هستند كه در سال جديد به آنها پرداخته مي‌شود.

وي به شرايط فعلي استان فارس و خشكسالي‌هاي مستمري كه سال‌هاي اخير تداوم يافته اشاره و تصريح كرد: افزايش بهره‌وري در اين مقطع از زمان در استاني كه پايه اشتغال آن كشاورزي بوده، از مهمترين راهكارها جهت برون‌رفت از وضعيت فعلي محسوب مي‌شود، لذا توليد محصولات كم‌آبر و منطبق با خشكي كه كمترين ميزان مصرف آب را داشته باشند همراه با الگوي كشت صحيح و مديريت منابع آبي در تعاوني‌هاي روستايي استان دنبال خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: