• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

هشدار رئیس اتحادیه‌ی صنف تعویض روغن شیراز در خصوص کارواش‌های سیار

رئیس اتحادیه‌ی صنف تعویض روغن و پنچرگیری شیراز به مردم این شهر در خصوص شست و شوی خودروها توسط کارواش‌های سیار هشدار داد و تاکید کرد که این کارواش‌ها مجوز فعالیت ندارند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، الماس جشن‌نیلوفر شنبه 8 اردیبهشت در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه کارواش‌های سیار فاقد هرگونه مجوز فعالیت هستند، گفت: تعدادی افراد سودجو تحت عنوان کارواش سیار، نانو یا بخار، اقدام به تبلیغات و پخش تراکت و فعالیت در شیراز کرده‌اند.

او گفت: این افراد به شکل سیار در نقاط مختلف شهر، پارکینگ یا محل سکونت شهروندان، اقدام به شست و شوی خودروها می‌کنند و مدعی هستند در شست و شوی خودرو از مواد نانو بهره می‌برند.

جشن‌نیلوفر تاکید کرد که تبلیغات انجام شده در خصوص استفاده از مواد نانو و مصرف نکردن آب برای شست و شوی خودرو، یک ادعا برای جذب مشتری است.

او تصریح کرد: براساس بررسی‌های انجام شده، کارواش‌های سیار از مواد نانو استفاده نمی‌کنند بلکه مواد مورد استفاده آنان ترکیبی از مواد شوینده مانند ریکا و سفیدکننده است که در صورت وجود گرد و غبار روی بدنه‌ی خودرو، امکان وارد کردن آسیب به رنگ نیز وجود دارد.

رئیس اتحادیه‌ی صنف تعویض روغن و پنچرگیر شیراز با اشاره به اینکه تاکنون تعدادی از شهروندان بابت آسیب‌های وارد به خودروهایشان با مراجعه به این صنف طرح شکایت کرده‌اند که پیگیری موضوع ادامه دارد، گفت: امروزه تنها در برخی کشورهای پیشرفته از مواد نانو برای شست‌و شوی خودرو استفاده می‌شود.

وی گفت: اقلیم این کشورها فاقد ریزگرد بوده و ماده تمیزکننده نانو نیز دارای کیفیت بالا و مطابق استانداردهای جهانی است که وارد کردن این مواد به ایران قطعا با هزینه‌های فراوان امکان‌پذیر خواهد بود و مقایسه‌ی هزینه‌های تامین مواد نانو با دستمزدی که کارواش‌های سیار از افراد مطالبه می‌کنند، غیرواقعی بودن ادعای آنان را اثبات می‌کند.

جشن‌نیلوفر با بیان اینکه هنوز کارواش‌های سنتی بهترین مکان برای شست و شوی خودروها است، گفت: امروز با توجه به بحران آب در کشور، کارواش‌های سنتی دارای پروانه فعالیت به دلیل استفاده از آب سطحی غیرشرب، بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین شیوه‌ی شست و شوی اتومبیل‌ها است.

رئیس اتحادیه‌‌ی صنف تعویض روغن و پنچرگیر شیراز یادآور شد که آب مورد استفاده توسط کارواش‌های ثابت دارای مجوز، قبل از مصرف تسویه و املاح زدایی شده و شست و شو نیز با استفاده از کف مخصوص انجام می‌شود.

جشن‌نیلوفر تاکید دارد که کارواش‌های ثابت تحت نظارت بوده و عملکرد آنها زیانی به محیط زیست وارد نمی‌کند لذا به شهروندان توصیه می‌شود فریب تبلیغات افراد سودجو را نخورند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: