• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2476-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه شیراز خبر داد:

راه‌اندازي دانشكده ايمني در دانشگاه شيراز

رییس دانشگاه شيراز اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک برای اولین بار در کشور، دانشکده ایمنی در این دانشگاه راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، حمید نادگران یکشنبه 9 اردیبهشت در جمع خبرنگاران با بيان اينكه دانشگاه شيراز از دو سال پيش تصميم به توسعه مركز تحقيقات ايمني در قالب دانشكده ايمني گرفت، افزود: دانشگاه شيراز نخستين دانشگاه ايران است كه به ‌صورت رسمي به مبحث ايمني وارد شده است.

وي ادامه داد: دانشكده ايمني، دانشكده‌اي چند وجهي است كه اغلب رشته‌هاي آكادميك قديم و جديد را در بر مي‌گيرد و در همه علومي كه به‌ نحوي به بحث ايمني و قابليت اطمينان ارتباط دارند، وارد مي شود به همين دليل با تأسيس اين دانشكده ارتباطي چندگانه با وجوه مختلف علم و صنعت در داخل و خارج دانشگاه برقرار خواهد شد.

وي درباره روند راه‌اندازي اين دانشكده گفت: مراحل ابتدايي ثبت و احداث انجام شده و هم‌اكنون به‌دنبال تصويب بودجه دولتي و نيز بررسي ميزان مشاركت چند نهاد سرمايه‌گذاري خصوصي هستيم و اميدواريم بتوانیم در مدتي كوتاه اين دانشكده را افتتاح کنیم.

نادگران افزود: رشته ايمني به ‌مثابه رشته‌اي مدرن و فارغ از رشته‌هاي سنتي فعاليت مي‌كند و در عين حال، رشته‌هاي سنتي را نيز در برمي‌گيرد.

وي با بيان اينكه تأسيس دانشكده‌اي با اين گستردگي آسان نيست، بيان داشت: به دليل تنگناهاي مالي دولت، بازكردن فضاي عمراني براي تأسيسات جديد مشكل است البته اعتبار مشخصي از سازمان مديريت و برنامه‌ريزي درخواست شده است و اميد است بتوان در كنار اين دانشكده پژوهشكده ايمني را نيز تأسيس كرد.

رییس دانشگاه شيراز ايجاد دانشكده ايمني را اقدامي منحصر به فرد خواند و دانشگاه شيراز را درزمره دانشگاه‌هاي مهمي دانست كه با اين موضوع آشناست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: