• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شیراز:

امسال 150 میلیارد تومان پروژه در شیراز به بهره‌برداری می‌رسد

تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر- مطهری- رحمت شیراز.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هم‌اکنون ۱۹ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان در شیراز فعال است و با توجه به تلاش‌های شهرداری امیدواریم تا پایان سال 150 میلیارد تومان از این پروژه‌ها آماده بهره‌برداری باشد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از شهرداری شیراز، سید احمدرضا دستغیب در حاشیه‌ی بازدید شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر از پروژه‌ی تقاطع سه سطحی امیرکبیر- رحمت – مطهری، گفت: شهرداری امسال اهتمام ویژه‌ای برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام به‌کار بسته است.

او گفت: علی رغم کمبود نقدینگی، رکود ساخت و ساز و کاهش درآمد، شهرداری شیراز هفته ای دو میلیارد تومان به پروژه های عمرانی تزریق می کند تا سرعت تکمیل پروژه ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در کنار تکمیل پروژه های عمرانی، سایر پروژه ‌‌ ها نیز در شیراز آغاز می شود، گفت: طرح بازآفرینی محور زندیه با هدف احیای بافت تاریخی فرهنگی شیراز و رونق گردشگری این شهر در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار دارد. این طرح شامل 20 پروژه است که به صورت باغ، پارک و موزه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز این نوید را به شهروندان داد که طبق زمان بندی پیش بینی شده در 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی چندین پروژه عمرانی کلیدی افتتاح و به شهروندان تقدیم می شود.

دستغیب اضافه کرد: تقاطع سه سطحی «امیرکبیر- مطهری - رحمت» از پروژه های شاخص شهرداری شیراز است که تاکنون 67 درصد پیشرفت فیزیکی د ارد و با رفع مشکل تملک املاک مورد مسیر آن، پروژه با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

براساس این گزارش و به گفته‌ی مسئولان شهرداری شیراز امسال 97 درصد از بودجه عمرانی شهرداری به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی اختصاص یافته است.

تکمیل پروژه تقاطع سه سطحی «امیرکبیر- مطهری - رحمت» به دلیل موقعیت مکانی خاص خود که در ورودی شهر شیراز از سمت بوشهر واقع شده، برای مجموعه شهرداری و شورای شهر از اهمیت بالایی برخوردار است که افتتاح آن تحول بزرگی در بازگشایی و تسهیل ترافیک ورودی شهر شیراز، بلوار امیرکبیر و بلوار رحمت ایجاد می کند.

این پروژه سه سطحی پروانه‌ای شکل با هفت پل و مجموع طول پنج کیلومتر، اکنون یکی از بزرگترین پروژه عمرانی شهر شیراز است که از نظر ابعادی شش برابر تقاطع بصیرت (پل معالی آباد) و دو برابر تقاطع میدان معلم است.

این تقاطع غیرهمسطح با هدف تکمیل یکی از شریان‌های اصلی رینگ درون شهری شیراز، روان سازی ترافیک، افزایش ایمنی تردد در کمربندی و کاهش زمان سفرهای درون شهری در حال ساخت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: