• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بازديد ضربتي از عمده فروشي‌هاي شیراز/
پنج تن موادغذایی توقیف شد

واحد بهداشت محيط مركز بهداشت شهداي والفجر، طرح ضربتی بازديد از عمده فروشي‌هاي مواد غذايي خيابان تيموري را با اولويت بررسي و كنترل مواد غذايي اجرا و بالغ بر 5 هزارکیلو مواد غذایی را توقف کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از علوم پزشکی شیراز، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت والفجر شیراز در این رابطه گفت: طرح ضربتی بازدید از یک مرکز عمده فروشی در شیراز با یک اکیپ 5 نفره و با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی اجرا شد.

محمدعلی محسنی‌پور گفت: موادغذايي از زمان توليد تا عرضه ممكن است دچار تغييرات زيادي شود، بنابراين براي حفظ سلامت غذا و عرضه مواد غذايي سالم نيازمند به كنترل مستمر در سطح عرضه هستند که با اجراي طرح ضربت اين برنامه با اولويت كنترل مواد غذايي از نظر  تاريخ توليد و انقضاء، اصالت كالا و شرايط نگهداري مواد غذايي و همچنين مبارزه با كالاي قاچاق و كنترل كالاهاي سلامت محور انجام شد.

او از توقيف حدود پنج تن مواد غذايي غيرمجاز و فاقد شناسه بهداشتي، جمع آوري سه تن مواد خوراكي و آشاميدني تاريخ مصرف گذشته وفاقد مجوز،  ارسال 15 پرونده متخلف به مراجع قضايي و  صدور 40 مورد اخطار بهداشتي در این طرح ضربتی خبر داد .

اين كارشناس بهداشت محيط ضمن اشاره به اين موضوع كه اجراي اين طرح ها به صورت مستمر ادامه دارد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتي در زمینه عرضه مواد غذايي غيرمجاز، مراتب برای پیگیری قانونی، با کارشناسان سامانه تلفني 190 در میان گذاشته شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: