• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افخمی:

جشنواره‌ی فیلم طلوع پارس تجربه‌ای مدرن است

کارگردان و فیلم‌نامه نویس سینمای ایران معتقد است که جشنواره‌ی فیلم کوتاه و مستند طلوع‌پارس، رویداد و تجربه‌ای مدرن محسوب می‌شود که می‌تواند جایگزینی مناسب برای مدارس سینمایی باشد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، بهروز افخمی ظهر جمعه 14 اردیبهشت در یک کنفرانس خبری، جشنواره‌ها را فرصتی خوب برای تجربه‌اندوزی و ارتقاء دانش افراد و در مقابل مدارس سینمایی را خوب ندانست و گفت: بعد از تحولات دیجیتال در عرصه‌ی سینما و فراگیر شدن آن، مدارس سینمایی تعطیل می‌شود و جشنواره‌ها تاحدودی جایگزین آنها خواهد شد.

وی که اعتقاد دارد جشنواره‌هایی نظیر طلوع می‌تواند جای خالی مدارس سینما را پر کند، گفت: این جشنواره‌ با توجه به اینکه مخلوطی از کارگاه‌های آموزشی، کلاس و تلاش برای تولید فیلم را در بر می‌گیرد و از طرفی ترکیبی از اکران و داوری و جایزه را هم دارد، می‌تواند تاثیرگذار باشد.

افخمی با این تاکید که برای برگزاری جشنواره‌هایی که نقشی آموزشی داشته و در تولید هم نقش ایفا می‌کند باید هزینه کرد، گفت: شکل جشنواره‌ی طلوع پارس، یک شیوه‌ی مدرن از برگزاری جشنواره است.

او در عین‌حال معتقد است که نباید به واسطه‌ی دور از مرکز بودن، فعالان و علاقه‌مندان عرصه‌ی سینما، احساس ضعف کنند.

این کارگردان سینمای ایران با یادآوری اینکه امروز هزینه‌ی تولید فیلم پائین آمده است، گفت: زمانی که من 15 ساله بودم تهیه لوازم برای تولید یک فیلم کاملا دور از دسترس بود و ما از طریق حمایت‌های کانون پرورش فکری کودک و نوجوان که یک سازمان دولتی بود، امکان دسترسی به دوربین 8 میلی‌متری یا وسایل مونتاژ را داشتیم اما امروز یک نوجوان 15 ساله که در خانواده‌ای متوسط زندگی می‌کند، می‌تواند با هزینه‌ای اندک وسایل مورد نیاز برای فیلمبرداری و مونتاژ را در اختیار داشته باشد.

افخمی با تصریح اینکه در راه‌اندازی کارگاه‌های آموزشی، موضوع اول شناسایی افراد با استعداد است، خاطرنشان کرد: پیدا کردن و شناسایی و شکار افراد مستعد در زمینه‌های مختلف فعالیت سینمایی از بین جمعیت داوطلب مسئله اصلی است و بعد از مشخص شدن این افراد، برای آموزش در بخش‌های مختلف همراه خواهم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: