• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-1473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس شورای شهر زرقان:

بخش زرقان استحقاق ارتقاء را دارد

رییس شورای اسلامی شهر زرقان اعتقاد دارد که این بخش با توجه به توانمندی‌های فراوان، استحقاق ارتقاء به شهرستان را دارد و این موضوع باید به شکل جدی مد نظر قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدرضا ظریفی شنبه 15 اردیبهشت در یک کنفرانس خبری گفت: در دوره‌ی سوم شورای شهر زرقان، ارتقاء این بخش به شهرستان در دستورکار قرار گرفت و موضوع آنقدر جدی شد که مردم شیرینی توزیع کرده و جشن گرفتند.

وی با بیان اینکه ارتقاء بخش زرقان به شهرستان مطالبه‌ی جدی شهروندان محسوب می‌شود، گفت: زرقان به لحاظ اقتصادی، گردشگری و کشاورزی و علمی دارای ویژگی‌هایی است که از آن یک منطقه‌ی مستعد برای تبدیل شدن به شهرستان می‌سازد.

ظریفی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم موضوع ارتقاء بخش‌ها مسکوت ماند، گفت: طی ماه‌های اخیر وزارت کشور بحث تقسیمات کشوری را باز کرده و به همین دلیل ارتقاء زرقان به شهرستان را مجددا مطرح و پیگیری کرده‌ایم.

او با بیان اینکه یکی از وعده‌های نمایندگان شیراز به مردم زرقان، ارتقاء این بخش به شهرستان بوده است، از همراهی این ظرفیت برای تحقق مطالبه‌ی عمومی مردم خبر داد و گفت: امیدوار هستیم که با توجه به سوابق تاریخی این بخش و ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی، علمی و ... زمینه‌ی ارتقاء فراهم شود.

ظریفی با بیان اینکه بخش زرقان سال 1312 و شهرداری زرقان سال 1318 تاسیس شده است، گفت: با ارتقاء زرقان به شهرستان، امکان توسعه‌ی همه‌ جانبه‌ی آن فراهم خواهد شد.

وی معتقد است که عدم اطلاع‌رسانی پیرامون ظرفیت‌ها، داشته‌ها و توانمندی‌های زرقان، از دلایل مهم نرسیدن این بخش به جایگاه واقعی آن محسوب می‌شود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر زرقان نیز گفت: مردم زرقان 2 خواسته‌ی جدی را همواره مطرح و دنبال کرده‌اند، یکی ارتقاء به شهرستان و دوم رفع آلودگی‌های هوا است.

احمد گل‌صفتان اضافه کرد: موضوع آلودگی‌ هوای زرقان با تشکیل کمیسیون بند 20 شهرداری در دستور کار قرار گرفته و ضمن دیدار با برخی از مدیران عامل مراکز صنعتی موجود در این محدوده، تفاهم‌هایی بر سر اجرای طرح‌های پیشگیری از آلایندگی داشته‌ایم.

او با بیان اینکه طی بیش از هشتاد سال گذشته، شهرهای بزرگی نظیر مرودشت، ارسنجان، خرامه، پاسارگاد و صفاشهر از بخش زرقان جدا و به شهرستان تبدیل شده است، گفت: متاسفانه علی‌رغم قدمت زرقان و ظرفیت‌های موجود در این منطقه، زرقان به جایگاه واقعی‌اش دست نیافته است.

گل‌صفتان با تصریح اینکه علی‌رغم وجود 24 درصد از ظرفیت صنعتی استان فارس در حریم شهر زرقان، این شهر شمار زیادی بیکار دارد، گفت: یکی از مهمترین مراکز تحقیقات کشاورزی کشور، پالایشگاه، مجموعه‌ی صنایع شیمیایی، شرکت شیرپگاه، کارخانه کاشی حافظ و .... بسیاری از صنایع در محدوده‌ی زرقان قرار دارد اما تنها عایدی مردم این شهر، آلودگی هوا بوده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر زرقان، ضمن تاکید براینکه به واسطه‌ی وضعیت صنعتی و کشاورزی، در این شهر نباید بیکار وجود داشته باشد، تصریح کرد که موضوع ارتقاء بخش زرقان به شهرستان، به‌عنوان یک مطالبه‌ی مهم مردم، دنبال شده و می‌شود.

گل‌صفتان همچنین گفت: بوریا بافی، یکی از صنایع‌دستی منحصر به‌فرد و مختص زرقان است که به‌واسطه‌ی کم‌توجهی، آرام آرام مسیر تعطیلی را می‌پیماید.

نایب‌رییس شورای شهر زرقان با اعتقاد براینکه همدلی و وحدت نظر مناسبی در مجموعه‌های مختلف این شهر وجود دارد، ابراز امیدواری کرد که با حمایت نمایندگان مجلس و استاندار فارس، زرقان امسال به شهرستان ارتقاء یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: