• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ششمین همایش ایمنی توزیع نیروی برق شیراز برگزار شد/
رفع 79 درصد از نقاط خطرآفرین شبکه برق شیراز

ششمین همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت توزیع نیروی برق شیراز با هدف بررسی شاخص‌های ایمنی و عملکرد مدیریت‌های مختلف، ارتقاء دانش و آگاهی نیروهای اجرایی و قدردانی از افراد برگزیده حوزه ایمنی برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه ی فارس، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز در ششمین همایش ایمنی ضمن تبریک روز جهانی کارگر و نیمه شعبان به ارائه ی گزارشی از فعالیت های این حوزه در یکسال گذشته پرداخت.

وی گفت: از فعالیت شاخص توزیع برق شیراز در حوزه نیروهای پیمانکاری ايجاد سايت تخصصی شبکه هوایی، تست و نصب لوازم اندزه گیری و کابل خود نگهدار با مشارکت سازمان فني و حرفه اي استان فارس در مرکز شیراز و مرکز ارسنجان، صدور بیش از 1000 کارت صلاحيت ويژه کارگران پيمانکار است.

جلال زراعت پیشه با بیان اینکه طی یکسال گذشته همکاری و تعامل خوبی با سازمان فنی و حرفه ای داشته ایم، گفت: در سال 96 میزان آموزش پرسنل پیمانکار در سازمان فنی و حرفه ای با اعتبار 200 میلیون تومان به بیش از 78 هزار نفر ساعت رسیده است.

وی همچنین کسب مقام برتر در مسابقات مهارت شغلی جنوب و جنوب غرب کشور و تربیت نیروی ماهر و متخصص جهت جذب در بازار کار  با هزینه شرکت و تعداد خیلی بیشتر از نیاز شرکت را از دیگر اقدامات مهم شرکت در سال 96 عنوان کرد.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز گفت: بالغ بر 79 درصد از کل نقاط خطرناک موجود در شبکه‌های توزیع برق شیراز رفع شده و کل اعتبارات هزینه شده در بخش ایمن‌سازی شبکه و تاسیسات در سال 96 عددی بالغ بر 48 میلیارد و 700 میلیون ریال بوده است.

محمدرضا منصوری صبا با عنوان اینکه طی سال گذشته تعداد 17 هزار و 457 نقطه‌ی خطرناک در شبکه توزیع برق شناسایی و مشکلات خطر آفرین بالغ بر 13 هزار و 199 نقطه رفع شده است، اقدامات انجام شده برای کاهش حوادث را کارآمد توصیف و اضافه کرد: شیب آمار وفور و شدت حوادث به‌عنوان 2 شاخص اثر گذار در حوزه‌ی ایمنی، از سال 92 تاکنون نشان‌دهنده‌ی تاثیر اقدامات انجام شده نظیر برگزاری همایش ایمنی طی این سال‌ها بوده است.

او همچنین گفت: با رعایت مراحل چهارگانه اعمال خاموشی توسط برقکار، رعایت دستورالعمل های ایمنی، بررسی خطرات و شرایط محیط کار قبل از شروع بکار، رعایت نظم و آراستگی در محیط کار و سرپرستی مناسب و نظارت دقیق حین اجرا می توان از حوادث احتمالی پیشگیری کرد.

به گزارش ایسنا، در این همایش همایونی متخصص طب فیزیکی و بیماری های اسکلتی و میرزایی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان به عنوان کارشناس به تشریح عوامل خطرآفرین و راهکارهای ارتقاء ایمنی پرداختند.

در ششمین همایش ایمنی شرکت توزیع برق، تندیس یادبود به 54 کارگر شرکت های پیمانکاری تابعه، 100 کارشناس و ناظر و 3 مدیر برتر حوزه ایمنی اعطا شد؛ همچنین کلاه زرین ایمنی که سال گذشته در اختیار امور هفت توزیع شیراز بود به امور سه تعلق گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: