• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز:

پروژه های عمرانی باید ارتقاء دهنده کیفیت زندگی شهروندان باشد

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: پروژه های عمرانی شیراز باید موجب ارتقای شاخص های کیفیت در زندگی شهروندان شود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز، حسین آرگیو در بازدید از منطقه یازده با تاکید بر اینکه پروژه های عمرانی شیراز باید موجب ارتقای شاخص های کیفیت در زندگی شهروندان شود، اظهار کرد: نگاه انسان محور یعنی اجرای پروژه‌های با کیفیت و تاثیرگذار در زندگی مردم .

وی با اشاره به اینکه برخی تقاطع های غیرهمسطح در شیراز علیرغم هزینه های زیاد توانسته برخی مشکلات را حل کند اما مشکلات جدیدی را به وجود آورده است، خاطرنشان کرد: نمی خواهیم آن راه ادامه پیدا کند؛ پروژه های نیمه تمام باید تکمیل شود؛ اما برطرف شدن درصد زیادی از مشکلات در اولویت است .

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه امروز معتقد به کیفیت در پروژه های عمرانی و پاسخگو بودن آن طرح عمرانی تا سال های آینده هستیم، تصریح کرد: برخی افراد مسائلی درباره پروژه های عمرانی را معترضانه مطرح می کنند تا القا کنند شهرداری قصد دارد پروژه ای متوقف شود یا به سرانجام نرسد !

آرگیو بیان کرد: همکاران ما شبانه روز برای حل معضلات و رفع موانع اجرای پروژه ها تلاش می کنند که حتی مشکلات پروژه های گذشته هم حل شود بعد برخی شرایط را به گونه ای دیگر نشان می دهند .

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز رفع مشکل در پل غدیر، تقاطع غیرهمسطح شهیدان اوجی، تونل سعدی و تقاطع غیرهمسطح شهدای پودنک را در این منطقه مورد اشاره قرار داد و بر تکمیل فاز دوم بوستان نماز برای افتتاح در هفته دولتِ امسال تاکید کرد .

آرگیو عنوان کرد: کیفیت در اجرای پروژه ها نباید فدای سرعت در اجرای پروژه و افتتاح پُر سر و صدا و زودتر از موعد شود که مشکلات به آیندگان انتقال یابد .

وی بر رفع معضلات ناشی از فاضلاب و آب‌های سطحی در این منطقه تاکید کرد و افزود: پروژه محور عمل نخواهیم کرد بلکه برنامه محور عمل می کنیم چراکه مشکل شهروندان باید به صورت یکپارچه حل شود؛ نه مقطعی و یک خط در میان. از این رو انحراف از برنامه آفت است .

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه سال گذشته بخصوص در شش ماه اول، برخی مناطق از بودجه انحراف داشته اند، اظهار کرد: تاکید شهردار محترم این است که باید بر اساس برنامه و بودجه عمل شود، البته کُندی در کار هم قابل قبول نیست و شبانه روز دغدغه ای جز بهینه سازی پروژه ها نداریم .

آرگیو با بیان اینکه با تاکید شهردار محترم شیراز سعی داریم امسال، نهضت آسفالت را راه اندازی کنیم، خاطرنشان کرد: در این راستا از شهرداران مناطق می خواهیم فهرست معابر مختلف که نیاز به اسفالت دارند را هرچه سریعتر ارسال کنند .

وی با اشاره به اینکه برخی مدیران مناطق، لیست معابر را اعلام کرده اند که به زودی کار را آغاز می کنیم، تصریح کرد: استعلام معابر از تمامی دستگاه های خدمات رسان پیش از اعلام به معاونت فنی و عمرانی لازم است؛ باید طوری عمل کنیم که معبر حداقل تا سه سال نیاز به کند و کاو نداشته باشد .

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه در این راستا خواستار همراهی دستگاه های خدمات رسان هستیم، عنوان کرد: معابر استاندارد و یک دست برای تک تک شهروندان است که بهره اش به همه می رسد .

آرگیو تاکید کرد: پولی که شهروندان در قالب عوارض به ما می دهند امانت است و این امانت باید به بهترین نحو به صاحبانش باز گردد؛ نمی خواهیم خجالت زده شهروندان باشیم .

معاون شهرداری شیراز با تاکید بر اینکه هیچ بهانه ای از سوی هیچکس برای زیر پا گذاشتن کیفیت وجود ندارد، گفت: پروژه های عمرانی آینه ی تمام نمای وجدان مهندسان و مدیران شهری است و آیندگان در این باره به قضاوت خواهند نشست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: