• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و عمران شهرداری شیراز:

بازآفرینی محورهای تاریخی شیراز به مسابقه گذاشته می‌شود

معاون فنی و عمران شهرداری شیراز گفت: برگزاری مسابقه ملی و بین‌المللی در راستای بازآفرینی و بازپیرایی محورهای تاریخی شیراز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، حسین آرگیو صبح سه‌شنبه 18 اردیبهشت در جمع خبرنگاران گفت: مسابقه‌ی ملی و بین المللی بازآفرینی و بازپیرایی محورهای تاریخی شیراز خبر داد و گفت: این رویداد فرهنگی برای حرکت به سمت «شهر انسان محور» انجام خواهد شد.

وی با اشاره به طرح شعار «شهر انسان محور» از سوی شورای پنجم شهر و شهردار شیراز گفت: شیراز باید مانند شیراز ساخته شود و شاخصه های فرهنگی و تمدنی آن که از گذشته به ما رسیده، حفظ و بازسازی شود.

معاون شهردار شیراز،  آثار شاخصی که توسط معماران و استادکاران شیرازی و فارسی خلق شده را زمینه ساز صدور فرهنگ اسلامی_ایرانی به اقصی نقاط دنیا دانست و گفت: این آثار غنی و سرشار از توازن، زیبایی و استحکام، تا امروز و همیشه‌ی تاریخ ماندگار شده است.

آرگیو نقش دانشمندان، شاعران، فیلسوفان، عارفان و معماران تراز اول در این فرهنگ اصیل را پررنگ و مثال زدنی ارزیابی و اضافه کرد: بسیاری از این بزرگان شیراز، شخصیت‌هایی جهان‌ شمول محسوب می‌شوند و این مزیتی است که شیراز را نسبت به بسیاری شهرها برتری می‌بخشد.

وی به آب و هوا، طبیعت بی نظیر، مردمان سخت کوش و مهمان نواز این شهر و دیار نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این داشته ها که یک از هزار بیان شد، است که تمامی مردم و مسئولان را مقید می سازد تا این شیرازِ خال رخ هفت کشور، مانند شیراز ساخته شود .

معاون شهردار شیراز گفت: اکنون تلاش می‌کنیم تا با حمایت از معماران و مهندسان و طراحان شیرازی و فارسی و ایرانی ساخت و سازهایی در شیراز انجام شود که آیندگان به این دوران به عنوان یک دوران طلایی نگاه کنند. تا ساخت و سازهایی به آیندگان برسد که شناختن شیراز منوط به برخی دوره ها نشود.

وی همچنین گفت: ساخت و ساز پروژه های عمرانی را بر اساس برنامه شروع کرده ایم و در اصل، برنامه محور بودن و حرکت در چارچوب بودجه ی مصوب را اولویت قرار داده ایم.

آرگیو تصریح کرد: در این بودجه پروژه های شاخصی در ساخت ساختمان ها با معماری شاخص، تقاطع های غیرهمسطح، بزرگراه ها و نیز بازآفرینی و بازپیرایی شهری لحاظ شده که شهروندان هم شاهد تکاپوی مناسبی در اجرای پروژه ها هستند .

وی به نامگذاری سال حمایت از کلای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری، اشاره و اضافه کرد: با حمایت از شرکت های دانش بنیان داخلی سعی داریم هم ارتقای کیفیت تولیدات داخلی را افزایش دهیم و هم شرایطی مهیا شود تا در صنعت پل سازی و ساخت بزرگراه ها صفر تا صد از تولیدات باکیفیت داخلی استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: