• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برق در شیراز یک کلاهبردار را گرفت

مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات توزیع نیروی برق شیراز از افشای یک مورد کلاهبرداری تحت پوشش مامور برق و دستگیری کلاهبردار مورد نظر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی توزیع نیروی برق شیراز، سید امین وردی‌زادگان گفت: سال گذشته تعدادی از شهروندان با مراجعه‌ به مدیریت توزیع برق مدعی شدند که فردی از آنان بابت فروش و واگذاری انشعاب، استخدام، تخفیف در هزینه‌ی برق مصرفی و ... مبالغی را به شکل نامتعارف دریافت کرده اما به دلیل کذب و خلاف قانون بودن ادعاهای آن فرد، موارد انجام نشده است.

وی خاطرنشان کردبا توجه به اهمیت موضع و براساس دستور اکید مدیر عامل محترم توزیع برق شیراز، پیگیری پرونده در دستور کار دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات قرار گرفت.

وردی زادگان گفت: بعد از ماه‌ها بررسی، فرد کلاهبردار شناسایی شد و ضمن هماهنگی با دستگاه‌های قضایی و انتظامی، رصد نامحسوس رفت و آمدهای مشکوک به اداره و نواحی مختلف توزیع برق شیراز انجام و در نهایت فرد کلاهبردار دستگیر شد.

مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به تکمیل تحقیقات مقدماتی، گفت: با اقرار این متهم، فرد دیگری نیز از سوی پلیس محترم آگاهی شناسایی و دستگیر شده است.

او اضافه کرد: در بازجویی‌ها مشخص شده که این افراد با جعل مهر و سربرگ اداره‌های تابعه برق، اقدام به کلاهبرداری و اخذ وجوهی نامتعارف از افراد کرده‌اند.

وردی‌زادگان خاطرنشان کرد: این فرد، با سوءاستفاده از بی اطلاعی شهروندان، به آنان وعده‌ی استخدام، فروش انشعاب، کاهش مبالغ بهای برق مصرفی و ... را داده و بابت انجام این وعده‌های خلاف قانون، مبالغی بعضا چشمگیر از افراد دریافت کرده است.

او با تصریح اینکه قطعا پلیس در خصوص جزئیات این پرونده اطلاع‌رسانی خواهد کرد، گفت: آنچه اهمیت دارد آگاهی شهروندان نسبت به نحوه‌ی مواجهه با چنین افرادی است که ادعاهای خلاف قانون دارند؛ شهروندان باید مطلع باشند که تمام نیروهای مدیریت برق، دارای لباس‌های فرم مخصوص و کارت‌های شناسایی معتبر و شناسه دار هستند.

مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات توزیع نیروی برق شیراز با تاکید براینکه هیچ یک از نیروهای این مدیریت نسبت به انجام اقدامات خلاف قانون، به افراد وعده نداده و نمی‌دهند، پرداخت هرگونه وجه خارج از چهارچوب اداری و به شکل نقدی تحت هر شرایطی را غیرقانونی دانست.

وردی‌زادگان با بیان اینکه افراد باید برای دریافت خدمات مدیریت برق، تنها به مدیریت‌های مناطق مختلف یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند، گفت: خارج چارچوب قانونی تعریف شده هیچ نوع خدمتی به افراد ارائه نمی‌شود.

مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات توزیع نیروی برق شیراز به شهروندان توصیه کرد که هنگام مراجعه‌ی افراد به درب منزل یا محل کسب، حتما از آنان کارت شناسایی مطالبه کنند.

وردی‌زادگان گفت: شهروندان در صورت نیاز به اطلاعات دقیق از نحوه‌ی صحیح ارائه‌ی خدمات در حوزه‌های مختلف مدیریت برق، یا به نشانی اینترنتی مدیریت برق www.shirazedc.co.ir . یا مدیریت‌های امور مناطق مراجعه کرده یا با شماره تلفن 121، فوریت‌های برق تماس بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: