• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-781-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس هیئت ورزش‌های همگانی فارس خبر داد:

تجلیل از قهرمانان ملی و بین‌المللی استان فارس

رییس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس با بیان اینکه این هیئت 60 رشته‌ی ورزشی را در بر می‌گیرد، از برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان ملی و بین‌المللی این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سیروس پاکفطرت ظهر چهارشنبه 19 اردیبهشت در یک کنفرانس خبری، گفت: طی یک همایش که بعدازظهر شنبه 22 اردیبهشت در شیراز برگزار می‌شود، از 140 ورزشکار قهرمان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی قدردانی می‌شود.

او با تصریح اینکه تمام ورزشکارانی که از آنان تجلیل خواهد شد، دارای عناوین قهرمانی در رشته‌های تحت پوشش هیئت ورزش‌های همگانی هستند، گفت: برخی افراد ورزش‌ همگانی را تنها در پیاده‌روی می‌بینند، اما این هیئت 30 کمیته و 60 رشته‌ی ورزشی تحت پوشش دارد.

پاکفطرت با بیان اینکه پیاده‌روی یکی از رشته‌های شصت‌گانه این هیئت است، گفت: در استان فارس 3 قهرمان جهانی و 134 قهرمان کشوری حضور و فعالیت دارند؛ خانم مرضیه‌ تنگستانی در رشته‌ی دوی 10 کیلومتر بزرگسالان در کشور گرجستان، خانم‌ها زاهد طاهری و فخر‌السادات دادرس نیز مقام دوم دوی بزرگسالان دبی و آقای احمد برزگر در رشته‌ی دوچرخه‌سواری عنوان قهرمانی ملی را دارند.

او با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس و کسب موفقیت این هیئت در کشور، گفت: برگزای 4 برنامه‌ی پیاده‌روی همگانی و پخش سه برنامه به شکل مستقیم از شبکه‌ی سوم سیما، از اقدامات شاخص این هیئت بوده است.

پاکفطرت بار دیگر از فرمانداران استان فارس دعوت کرد که با برنامه‌ریزی، زمینه‌ی برگزاری همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی را فراهم کرده و از این طریق قابلیت‌ها و ظرفیت‌های شهرستان تحت مدیریت خود را معرفی کنند.

او از برگزاری اولین دوره ی بین‌المللی ورزش و خانواده با حضور 185 شرکت کننده از سراسر کشور، برگزاری مسابقات کشوری روپایی، داژبال، برگزاری دوره‌ی مربیگری داوری با حضور 90 داور رسمی، برپایی 45 جشنواره‌ی ورزش‌های همگانی و ... را بخشی از اقدامات انجام شده در سال گذشته یاد کرد.

پاکفطرت گفت: هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس در اجرای سند تحول، 14 طرح را در استان فارس با موفقیت اجرایی و امتیاز بالایی را کسب کرده است؛ این اقدام و سایر فعالیت‌های انجام شده به واسطه‌ی همراهی استاندار فارس، مدیرکل و اداره کل ورزش و جوانان فارس و فرمانداران و شهرداران و شوراهای سراسر استان به مرحله‌ی اجرا رسیده است.

او با اشاره به انعقاد 16 تفاهم‌نامه همکاری بین هیئت ورزش‌های همگانی فارس و سازمان‌ها، نهادها و اداره‌ها در بخش‌های دولتی و خصوصی خبر داد و برای توسعه‌ی همکاری و انعقاد تفاهم‌نامه با تمام دوایر فعال در بخش‌های دولتی و خصوصی اعلام آمادگی کرد.

پاکفطرت همچنین به برگزاری همایش ملی مربیان سراسر کشور در تهران اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته استان فارس بیشترین تعداد دوره‌های آموزشی در سطوح مختلف را در کارنامه داشت و امیدوار هستیم که امسال شاهد افزایش قابل توجه این دوره‌ها و سایر برنامه‌ها، جشنواره‌ها و همایش‌ها باشیم.

رییس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس در ادامه گفت: اولین دوره‌ی مربی‌گری درجه سه ورزش و بازی‌های کودکان برای اولین‌بار در جنوب کشور به میزبانی شیراز در حال برگزاری است.

پاکفطرت گفت: این دوره‌‌ی آموزشی در 2 بخش تئوری و عملی در 2 بازه‌ی زمانی برگزار می‌شود که اولین بخش شامل آموزش‌های تئوریک از 19 تا 21 اردیبهشت و بخش دوم شامل آموزش‌های عملی از بیست و ششم لغایت 28 اردیبهشت، را در بر می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: