• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نخستین جشنواره فیلم‌کوتاه دانشگاهیان در شیراز

نخستين جشنواره فيلم كوتاه پرديس دانشگاهيان، با حضور جمعي از اساتيد و دانشجويان در تالار حكمت دانشگاه شيراز برگزار شد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، طی مراسمی که با حضور اساتید و دانشجویان در تالار حکمت دانشگاه برگزار شد، نخستین جشنواره فیلم کوتاه پردیس دانشگاهیان آغاز به‌کار کرد.

مدير اجتماعي دانشگاه شيراز و دبيرجشنواره در اين مراسم گفت: توليد، آموزش و اجرا سه بخش كار فرهنگي است و هدف اين جشنواره توليدات فرهنگي دانشگاهيان است .

محبوبه البرزي، افزود: محيط زيست، پدافندغيرعامل، آسيب هاي اجتماعي، اشتغال و كارآفريني از جمله محورهاي نخستين جشنواره فيلم كوتاه دانشگاهيان دانشگاه شيراز به شمار مي رود .

البرزي افزود: از بين 37 اثر دريافت شده توسط دبيرخانه جشنواره، 12 اثر در سه قسمت " انيميشن، مستند و فيلم داستاني" به عنوان آثار برگزيده انتخاب شد كه در مدت دو روز برپايي جشنواره به نمايش در مي آيد .

مدير اجتماعي دانشگاه شيراز بيان داشت: به دنبال آن هستيم كه جشنواره هاي بعدي با نگاه تخصصي تر و توسط معاون فرهنگي دانشكده هاي مختلف اجرا شود .

معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه شيراز هم در آئين گشايش جشنواره فيلم كوتاه دانشگاهيان گفت: نبرد حق و باطل در طول تاريخ وجود داشته و مي شود از اين منظر به عرصه فرهنگ و هنر نگريست .

غلامرضا رخشنده رو  افزود: با توليد محصولات فرهنگي و فيلم هاي مناسب مي توان مسائل و مشكلات جامعه را بيان كرد و براي حل آنها راه حلي جست .

رخشنده رو خاطر نشان كرد: در تهاجم فرهنگي همانند نبرد نظامي، دشمن از تجهيزات و امكانات فراواني برخوردار است؛ اما با تكيه به فرهنگ و تمدن عميق اسلامي ايراني ، مي توان در مقابل تهاجم فرهنگي دشمن ايستادگي كرد .

رحيم هودي، هنرمند پيشكسوت تئاتر و ، سينما و تلويزيون نيز در مراسم افتتاحيه نخستين جشنواره فيلم كوتاه دانشگاهيان با تقدير از دست اندركاران اين مراسم و مسئولان دانشگاه شيراز خاطر نشان كرد: با سلاح فكر و دانش مي توان كارهاي فرهنگي فاخر و تاثيرگذار به جامعه ارائه كرد .

وي، با اشاره به مفاخر فرهنگي ادبي استان فارس همچون حافظ و سعدي بيان داشت: اگر آثار مناسب فرهنگي و فيلم و تئاترهاي زيبا توليد شود، مي تواند در اصلاح آسيب ها و مشكلات جامعه تاثير گذار باشد .

بيژن كيا، مشاور فرهنگي هنري نخستين جشنواره فيلم كوتاه دانشگاهيان هم در اين مراسم گفت: جشنواره در سه بخش رقابت ها، فيلم هاي بين الملل و فيلم هاي مرتبط با فضاي خوابگاهي و زندگي خوابگاهي برگزار مي شود .

کیا ادامه داد: همزمان با اين جشنواره كارگاه آموزشي با موضوع مباني فيلم كوتاه به صورت رايگان برگزار مي شود و كليه علاقه مندان مي توانند در اين برنامه شركت كنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: