• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صنعت خبرداد:

پیش‌بینی 1300 میلیارد تومان برای تقویت و توسعه‌ی صادرات

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال در قالب بودجه، هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای تقویت و توسعه صادرات واحد‌های صنعتی پیش بینی شده است .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، صادق نجفی در جمع صنعتگران مستقر در شهرک صنعتی شیراز با بیان اینکه تقویت و توسعه صادرات واحد‌های صنعتی از برنامه‌های مهم این سازمان است و امسال هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای این موضوع پیش بینی شده است، تاکید کرد که سرفصل‌های درآمد عمومی دولت و افزایش تعرفه‌ها، محل تامین این اعتبارات خواهد بود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: از محل این اعتبارات بخشی از هزینه‌های مربوط به ثبت نشان تجاری، عوارض صادراتی کشور‌های مقصد، کمک به برقراری خطوط ریلی هوایی و دریایی، تبلیغات و بازاریابی در کشور‌های هدف، توسعه خوشه‌های کسب و کار و شبکه سازی، کمک هزینه سود تسهیلات بانکی برای صادرکنندگان و نیزاعزام به نمایشگاه‌های خارجی پرداخت خواهد شد .

نجفی، فراهم کردن بستر و شرایط برای ارتقای صادرات واحد‌های صنعتی را از برنامه‌های اصلی دولت اعلام کرد و گفت: آیین نامه‌های اختصاص این اعتبارات به زودی تدوین و اجرایی خواهد شد .

وی تصریح کرد: از دیگر اولویت‌های امسال اجرای طرح کلینیک صنعت با هدف عارضه‌یابی و رفع مشکلات واحد‌های صنعتی است و این طرح با رویکردی جدید اجرایی خواهد شد .

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، وجود تعامل و همدلی بین فعالان صنعتی و دستگاه‌های حاکمیتی را در پیشرفت اهداف بخش صنعت ضروری دانست و گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور باید به گونه‌ای عمل کنیم که تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرده و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم کرد .

نجفی با اشاره به ظرفیت‌های شهرک صنعتی بزرگ شیراز به عنوان یکی از بزرگترین شهرک‌های صنعتی کشور، بر اهتمام ویژه به منظور رفع مشکلات این شهرک صنعتی تاکید کرد و ادامه داد: موضوع تامین پایدار آب در این شهرک صنعتی در اولویت قراردارد .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از بازنگری و اصلاح قوانین مربوط به شهرک‌های صنعتی در راستای ارتقای توان تولید و صادرات و تسهیل در امور متقاضیان، خبر داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: