• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صنعت:

تعطیلی واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها تخلف است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع‌ کوچک و شهرک‌های صنعتی، تاکید دارد که تعطیل کردن واحدهای صنعتی از سوی بانک‌ها تخلف است زیرا براساس قانون هیچ بانکی نمی‌تواند پس از تملک واحد تولیدی آن را تعطیل کند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، صادق نجفی در نشستی با مدیران عامل شهرک‌های صنعتی استان فارس در شیراز، تصریح کرد که اگر این تخلف از سوی بانک‌ها رخ دهد بعد از چند نوبت اخطار، در صورتی که ترتیب اثر داده نشود هزینه واحد صنعتی به حساب دادگستری واریز و واحد مورد نظر به کارآفرین متقاضی دیگری تحویل داده می‌شود.

وي با اشاره به نقش مهم شركت هاي خدماتي در اداره امور شهرك هاي صنعتي برحمايت از اين شركت ها، اضافه کرد: به دنبال افزايش اختيارات شركت هاي خدماتي هستيم و درنظر داريم همه مواردي كه در ارتباط با اداره امور شهرك هاي صنعتي است را به اين شركت ها واگذار كنيم .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از پيگيري موضوع اختصاص بخشي از درآمد ماليات بر ارزش افزوده به شهرك هاي صنعتي خبر داد و گفت: اميدواريم اين موضوع در ماه هاي آينده به نتيجه برسد .

نجفي با تاكيد بر تعامل و هم افزايي ميان شركت شهرك هاي صنعتي و شركت هاي خدماتي براي راهبري شهرك هاي صنعتي و ارائه خدمات مطلوب به صنعتگران گفت: بیش از ۴۰ هزار واحد تولیدی و خدماتی در ۹۶۶ شهرک صنعتی کشور مستقر است که توجه به رفع مشکلات آنها می تواند بستر مناسبی برای افزایش فرصت های شغلی فراهم کند .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نيزبا اشاره به اهتمام شركت هاي خدماتي در اداره امور شهرك ها و نواحي صنعتي، آنها را بازوی شرکت شهرک‌ها دانست.

احد فتوحی با تاکید بر نقش مهم شرکت‌های خدماتی در پایش وضعیت تولید و شناسایی موانع و تلاش برای ارتقاء ظرفیت تولید و حفظ اشتغال موجود، گفت: امسال هم فعال کردن واحدهای راکد و به ظرفیت کامل رساندن واحدهایی که تولید آنها پایین‌تر از ظرفیت اسمی است، در دستور کار قرار دارد.

فتوحي بابیان اینکه تاکنون امور عمومی ۱۸ شهرک و ناحیه صنعتی در استان فارس بر اساس قانون به بخش خصوصی واگذارشده است، بر لزوم تعامل و همفکری و کارگروهی برای رفع مشکلات این شهرک‌های صنعتی اشاره و اضافه کرد: بخش زیادی از این مشکلات با تعامل و همکاری قابل‌رفع است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: