• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس عنوان کرد:

سرمایه درگردش و معوقات بانکی عمده‌ترین مشکلات صنایع فارس

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان فارس عمده‌ترین مشکلات صنایع در این استان را نبود سرمایه در گردش، معوقات و جرائم بانکی، کمبود نقدینگی و ... ذکر کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت،‌علی همتی گفت: با توجه به مشکلاتی همچون نبود سرمایه در گردش، عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات به بانک ها و تورم، برخی واحدهای تولیدی استان فارس در چند سال اخیر دچار مشکلاتی شدند که در کارگروه رفع موانع تولید یک به یک بررسی و راهکارهای عملیاتی اتخاذ می‌شود .

او توضیح داد: در یکصد و نوزدهمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که در شهرستان خرم‌بید برگزار شد، صاحبان واحدهای صنعتی و معدنی کمبود نقدینگی، نداشتن تسهیلات سرمایه در گردش، داشتن معوقات و جرائم تاخیری بانکی بالا را از مهمترین مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی خود عنوان کرده و خواستار ارزیابی مجدد وثیقه‌ها، پرداخت مجدد تسهیلات سرمایه در گردش، مهلت دادن و بخشودگی جرائم تاخیری بانک‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی نظیر سازمان تامین اجتماعی واداره کل امور مالیاتی شدند .

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید فارس با اشاره به بررسی وضعیت و مشکلات و تقاضاهای 15 واحد تولیدی در جلسه‌ی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، از اتخاذ تصمیم برای حل مشکلات این واحدهای تولیدی خبر داد.

همتی با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال با بازگشت واحدهای تولیدی مشکل دار به چرخه تولید از سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت است، گفت: بازگشت واحدهای تولیدی راکد و مشکل دار به چرخه تولید نیازمند عزم جدی و همه جانبه مسئولان و متولیان بخش خصوصی به همراه بانک‌های عامل است.

دبیر کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان فارس  با تاکید بر ضرورت احصاء و شناسایی دقیق مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار، افزود: شناسایی دقیق مشکلات و ارائه راه حل‌های کارشناسی برای فعال کردن واحدهای تولیدی و صنعتی راکد استان، از اصلی‌ترین ماموریت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است.

همتی با تاکید بر لزوم حمایت از بخش تولید و با بیان اینکه تصمیمات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سبب ایجاد رونق و شکوفایی اقتصادی می‌شود، گفت: با مساعدت وهمراهی مسئولین استانی و کشوری تمام تلاش خود را در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی در استان به‌کار می‌گیریم، البته همکاری‌های بیش از پیش بانک‌ها در این بخش بسیار اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: حمایت از طرح های اولویت داری که صرفه جویی ارزی، افزایش صادرات و اشتغال زایی را به دنبال دارد باید مد نظر قرار گرفته و زمینه‌ی جهش اقتصادی استان فارس و کشور فراهم شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با رویکرد تعاملی بین مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی و مدیران واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری استان؛ در چارچوب مقررات رفع موانع تولید، بسیاری از مشکلات در حوزه تولید، صنعت و تجارت رفع شدنی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: