• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-3273-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیر کل بازرسی استانداری فارس:

مدیران کم‌کار فارس کارت زرد می‌گیرند

مديركل بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري فارس گفت: از خردادماه، مدیران کل کم‌کار در حوزه‌‌های کسب و کار و سرمایه‌گذاری استان فارس به کارت زرد مواجه خواهند شد!

به گزارش ايسنا منطقه فارس، دارا كياني شنبه 22 ارديبهشت در يك كنفرانس خبري با اشاره به وجود پتانسیل‌های فراوان در فارس برای رونق فضای کسب و کار در صورت اصلاح ساختار دستگاه‌های اجرایی، گفت: متاسفانه در فارس بسياري از اداره‌ها در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری و رونق فضای کسب و کار و دیگر حوزه‌ها، جزيره‌اي عمل مي‌كنند.

وي افزود: ده‌ها جلسه براي رونق كسب‌وكار و اشتغال گرفته مي‌شود اما زمان تصميم‌گيري، يك بانك يا اداره‌ با استناد به بخشنامه‌ی داخلي، آن را به هم مي‌زند.

مديركل بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري فارس با تصريح اينكه در سال 97 بازرسي استانداري فارس پوياتر از سال‌هاي گذشته اقدماتي را در دستور كار قرار داده است، خاطرنشان كرد: اداره‌هایی که در موضوع فضاي كسب‌و‌كار و سرمايه‌گذاري كم‌ كاري كنند، از خردادماه در شوراي اداري استان فارس معرفی شده و كارت زرد و اخطار دريافت خواهند كرد. در صورت تكرار دومين كارت زرد داده خواهد شد و پس از آن با كارت قرمز و بركناري مدير از مجاري قانوني اقدام خواهد شد.

كياني اضافه كرد: گزارش كم‌كاري یا تخلفات اداري در اين دو حوزه هم در شوراي اداري اعلام خواهد شد و هم به نهاد رياست جمهوري و وزارتخانه متبوع ارسال مي‌شود.

وي با بيان اينكه مديران شايسته تشويق نيز در اين شورا معرفي مي‌شوند، گفت: فارس هم‌ايك رتبه اول و دوم در بهبود وضعيت كسب‌وكار در كشور دارد.

مديركل بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري فارس با بيان اينكه دستگاه‌هاي نظارتي، به‌دنبال زیست توام با آرامش در جامعه تلاش می‌کنند، گفت: اگر امروز فرزندان ما ميلياردها تومان پول داشته باشند اما نتوانند در يك جامعه زيست مناسبي داشته باشند، اين پول مطلوب واقع نخواهد شد.

او، دفتر بازرسي و نظارت استانداري را شاقول قانون و انصاف و مكمل دستگاه‌هاي اجرايي معرفي و تصريح كرد: اگر سه مؤلفه بهم پيوسته اصلاح ساختاري، رصد و مراقيت و هيئت‌هاي رسيدگي به شكايات و مراجع قضايي در دستگاه‌هاي اجرايي وجود داشته باشند، بدون شك با جامعه‌اي رو به پيشرفت مواجه خواهيم شد.

وي با يادآوري اينكه در پنج سال گذشته گام‌هاي موثري در راستاي شفاف‌سازي و مبارزه با فساد در كشور برداشته شده است، گفت: ايران در اين خصوص قبل از دولت يازدهم  و دوازدهم رتبه 165 دنيا را داشت اما امروز بين 100 تا 110 قرار دارد.

مديركل بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري فارس افزود: براساس آماري كه از سوي سازمان شفاف‌سازي ارائه شده، شهرداري‌ها، بهداشت و درمان و تامين اجتماعي به ترتيب بيشترين شكايات و ثبت تخلفات در كشور را به خود اختصاص داده‌اند.

كياني با اشاره به تشكيل يك معاونت مستقل ويژه رسيدگي به شكايات مربوط به شهرداري‌ها در دفتر بازرسي استانداري فارس، گفت: تلاش كرده‌ايم تا با ايجاد يك سامان سه مبحث فوق را مدنظر قرار دهيم.

وي همچنين رسيدگي به شكايت و درخواست‌هاي مردمي از طريق سامانه سامد 111 (سامانه الكترونيك ارتباط مردم و دولت) را يكي از راه‌های وصول گزارش‌ها بیان و اضافه کرد: اين سامانه از سال 88 فعاليت خود را آغاز كرده و به طور رسمي در سال 89 افتتاح شده است. با وجود اين سامانه نيازي به مراجعه حضوري افراد براي رسيدگي به تحلف و يا ثبت شكايات نيست.

مديركل بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري فارس افزود: ابتدا كارشناسان به افراد مراجعه كننده مشاوره مي‌دهند، در صورت عدم اقناع، شكايت افراد ثبت مي‌شود و پس از آن با دريافت كد رهگيري، موضوع در بخش ارتباطات مركزي رياست جمهوري دنبال خواهد شد.

كياني گفت: از ساعت 8 صبح تا 15 بعدازظهر اين سامانه به شكل‌ آنلاين تماس‌ها و درخواست‌ها را پاسخ مي‌هد و از ساعت 15 بعد ازظهر به بعد سامانه تماس افراد را ضبط خواهد كرد.

وي تصريح كرد: به فراخور وقت، ريیس جمهور پاسخگوي تعدادي از تماس‌ها در اين سامانه است كه در استان‌ها نيز استانداران پاسخگوي بعضي از مراجعين تلفني هستند.

مديركل بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي استانداري فارس يادآور شد: بانك اطلاعاتي بازرسي استان تهيه شده، در اين بانك اطلاعات يكصد بازرس موجود است.

كياني با بيان اينكه استناد بانك‌ها به بخشنامه‌هاي داخلي موجب شده تا چوب لاي چرخ اقتصاد گذاشته شود، مشكل اساسي شهرداري‌ها را وجود برخي قوانين و بخشنامه‌هاي متناقض خواند.

مدیرکل دفتر بازرسی استانداری فارس گفت:  برخي از جابه‌جايي‌ يا بركناري‌ها در سطوح مدیریتی استان در سال 96 و امسال مربوط به گزارش‌های این دفتر و رسیدگی به موارد تخلفی بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: