• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-3473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس تاكيد كرد:

اجراي نظام سلامت اداري/
برخورد قاطع با كارمند خاطي

استاندار فارس با تاکید بر اجرای نظام سلامت اداری در اداره‌ها و سازمان‌های دولتی، از مدیران خواست که با کارمند خاطی با جدیت برخورد کنند .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، اسماعيل تبادار صبح يكشنبه ٢٣ ارديبهشت در شوراي اداري استان كه به ميزباني پارك علم و فناوري فارس برگزار شد، گفت: سلامت اداري مهمترين موضوع در ساختار اداري است كه  در سال ٩٧ به جد در دستور كار قرار گرفته است؛ چرا كه خوشايند هيچ مديري نيست كه شبانه‌روز تلاش كند اما از نظر مردم مديري ناكارآمد باشد .

وی با تاكيد بر اين نكته كه بايد به اعتماد عمومي به عنوان سرمايه بزرگ اجتماعي نگريسته شود، خاطرنشان كرد: به عنوان مثال ميز خدمت توسط دولت از سالها قبل تعريف شده اما آنگونه كه بايد كاركرد خوبي در اذهان به جاي نگذاشته است .

استاندار فارس ادامه داد: امروز مجددا اين مهم در دستور كار قرار گرفته است و مسئولان متولي به تمام معنا مكلف به قرار دادن افرادي در اين ميز هستند كه بااخلاق ترين، زبده ترين و آگاهترين فرد در اداره باشد .

تبادار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نظام كارخانه گري به پايان رسيده و امروز بايد دانش مبتني بر خلاقيت و فناوري در كارگاهها و مجتمع هاي صنعتي در دستور كار قرار گيرد، عنوان کرد: دانشگاهها بايد مسائل مختلف را آناليز و نهايتا راه حل هاي قابل اجرا در این باره ارائه كنند .

وی همچنین با اشاره به سهميه ١٥ ميليارد دلاري در بخش سرمايه گذاري خارجي در سال گذشته، عنوان كرد: ٥٥٥ ميليون دلار از اين ميزان به عنوان سهم فارس در سال ٩٦ تعيين شد اما طي اين مدت بالغ بر يك ميليارد و ٨٠٠ ميليون دلار ارزش ريالي سرمايه گذاري بخش خارجي در فارس برآورد شد كه ٤٥٣ ميليون دلار بيش از سهم مشخص شده است .

استاندار فارس ابراز اميدواري كرد که امسال سقف سرمایه گذاری خارجي در فارس به 2 میلیارد دلار افزایش یابد و با اشاره به مسئله خروج آمريكا از برجام، خاطرنشان كرد: با كنكاشي نسبي به اين مطلب پي برده مي شود كه برجام حاصل كاركرد بزرگ ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران بوده است .

وی افزود: اين موضوع به ميزاني حائز اهميت است كه برخي كشورها رشوه ميدهند تا عضوي از اعضاي برجام خارج شود .

به گفته استاندار فارس، وفاي به عهد برگرفته از آموزه هاي ديني و تعهد نظام جمهوري اسلامي در نظام بين الملل ثابت كرد كه ايران پايبند به مفاد اين قرارداد بوده و بر عكس كساني كه دم از حقوق بين الملل مي زنند بر عهد خود نماندند .

تبادار گفت: در راستاي تاكيدات رهبرمعظم انقلاب، تا زمانی که خواسته هاي به حق جمهوري اسلامي از متن برجام تضمين نشود، ايران آمادگی لازم جهت اتخاذ تصميمات ديگري دارد .

وی با تصريح بر اينكه بايد با دنيا مراوده داشته باشيم، گفت: همچنان معتقديم كه پايبند به تعهدات برجام هستيم؛ چرا كه ماجراجويي در رفتار جمهوري اسلامي جايگاهي ندارد .

استاندار فارس با بیان اینکه امروز بيش از گذشته پي برده ايم كه بايد به مردم اتكا داشته باشيم، خاطرنشان کرد: اعتماد مردم و تسهيل كار آنها در رفتار و عمل مسئولين نمود مي يابد، بنابراين اين كردار مديران است كه به عمل اصالت مي دهد .

تبادار گفت: عنوان مي كنيم كه خدمتگزار مردم هستيم. ادعا مي كنيم كه كارآفريني و اشتغال ضرورت كار امروز ما است اما مولفه هاي آن كجاست؟بايد به خودمان بنگريم كه چگونه است كه يك طرحي كه پروسه بيست روزه دارد به فرايند ٤٠-٥٠ روزه مي رسد؟بنابراین در شرایط فعلی باید بیش از گذشته به این قبیل مسائل توجه کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: