• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-3573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سياسي استانداري فارس:

مبارزه با فساد اداری اقدامی جهادگونه نیاز دارد

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری فارس اعتقاد دارد که مبارزه قاطع و تاثیرگذار با فساد اداری و جلوگیری از نارضایتی‌های اجتماعی، نیازمند اقدامی جهادگونه خصوصا از سوی مسئولان است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، هادی پژوهش‌جهرمی یکشنبه 23 اردیبهشت در جلسه‌ی شورای اداری استان فارس با تصریح اینکه عمده‌ی مراجعان به اداره‌های دولتی از نحوه‌ی پاسخگویی ابراز نارضایتی می‌کنند، گفت: طي بررسي و ارزيابي‌هاي انجام شده 2 دستگاه عمومي در فارس بالاترين میزان نارضايتي مردم را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه بخشی از اعتراضات مردم حتی در دی ماه سال 96، به نارضایتی‌های اجتماعی برمی‌گشت، به تشکیل کمیته‌ی پیشگیری از نارضایتی اجتماعی در شورای تامین استان فارس به دستور استاندار وقت به‌عنوان راهکاری در این زمینه اشاره کرد.

پژوهش با بيان اينكه فلسفه حضور و وجود دستگاه‌هاي اجرايي، خدمت به مردم است، تاكيد كرد كه بايد در زمينه مبارزه با فساد اداري و ممانعت از بروز نارضايتي‌هاي اجتماعي اقدامي جهادگونه بين مديران در سطوح مختلف انجام شود .

وي كه اعتقاد دارد نارضايتي‌هاي مردمي ريشه در برخودهاي سخيفي دارد كه توسط برخي از كاركنان ادارات با مردم می‌شود، گفت: در كارگروه سلامت اداري فارس، اين موضوع توسط كارشناسان و اساتيد دانشگاه مورد بررسي قرار مي گيرد .

معاون سياسي استانداري فارس همچنين با بيان اينكه فساد اداري محصولي نيست كه در اين دولت شكل گرفته باشد بلكه از گذشته دور ايجاد شده است، عنوان كرد: مباحثی نظیر فساد، نظارت و كنترل آن در همه حكومت ها حتي حكومت علوي وجود داشته است .

پژوهش در ادامه به اجراي مجدد ميز خدمت در دستگاه‌هاي اجرايي استان اشاره و با بيان اينكه پيشنيه خوبي از ميز خدمت در ذهن مردم وجود ندارد، اضافه کرد: در گذشته نه تنها اين ميز موثر واقع نشده كه نارضايتي مردمي را تشديد كرده بود .

معاون استانداری فارس با بيان اينكه بايد به سمت ميز خدمت الكترونيكي باهدف جلب اعتماد و رضايت مردم پيش برويم، يادآور شد: در راستاي اجراي طرح ميز خدمت، مقرر شده كه هر دو ماه يكبار سازمان مديريت و برنامه ريزي استان فارس بازرسين خود را جهت بررسي كاركرد ميز خدمت به ادارات بفرستد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: