• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک علم و فناوری استان فارس:

پرداخت مطالبات پارک علم و فناوری در اولویت قرار گیرد

رئيس پارك علم و فناوري فارس از استاندار درخواست کرد تا پرداخت مطالبات این پارک از دولت در اولویت قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، فرید مر، یکشنبه 23 اردیبهشت در جلسه‌ی شورای اداری استان فارس با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پارک علم و فناوری فارس، خواستار همکاری بیشتر و موثرتر دستگاه‌های دولتی در راستای تقویت این ظرفیت علمی، پژوهشی شد.

او گفت: مراكز رشد پارك علم و فناوري در شهرستان‌هاي آباده، فسا، ني ريز، استهبان، لارستان، قيرو كارزين، اقليد جهرم راه اندازي شده كه اميد است در ساير شهرستان‌ها هم زمینه‌ی شکل‌گیری آن فراهم شود.

رئیس پارک علم و فناوری فارس با بیان اینکه مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات بيشترين سهم را در این پارك دارد، در چرايي اين موضوع خاطرنشان كرد: به دليل هزينه‌هاي معقول‌تر سخت افزاري، مركز فناوري اطلاعات و ارتباط بيشترين سهم را در پارك دارد .

او همچنين با اشاره به برخي اقدامات اين مجموعه پس از استقرار هيئت رئيسه جديد، افزود: تعداد شركت‌هاي دانش‌بنیان در فارس از ٢٠٦ واحد به ٢٧٤ واحد رسيده است كه با افزايش تعداد شركت‌ها، بيش از يكهزار و ٨٥٣ نفر مشغول به كار شده اند .

مر، ثبت ٣٩ اختراع، كسب رتبه برتر شركت‌هاي فناور، كسب نشان واحد نمونه صنعتي و رونمايي از 2 طرح ملي را از دستاوردهاي شاخص پارك علم و فناوري در سال گذشته برشمرد .

وي در بخش ديگري از سخنان خود خواستار همكاري بيشتر دستگاه‌هاي اجرايي با پارك علم و فناوري به ويژه در صدور مجوز به شركت هاي دانش بنيان شد و گفت: از دستگاههاي متولي مي خواهيم كه نسبت به صدور مجوز بدون داشتن كارخانه همكاري لازم را داشته باشند .

رئيس پارك علم و فناوري فارس با تاكيد بر حمايت از محصولات شركت هاي فناور اين پارك، گفت:  متاسفانه هنوز بعضي از دستگاهها نمي دانند كه خدمات اين پارك در چه حوزه هايي است .

مر با بيان اينكه تمام محصولات اين پارك در قالب كتابي آماده ارائه است، از دستگاه‌هاي اجرايي خواست تا نيازهاي خود را در حوزه‌هاي مختلف اعلام كنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: