• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس عنوان کرد:

رشد 30 درصدی صدور کارت قالیبافی در استان فارس

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: سال 96 نسبت به سال 95 با رشد 30 درصدی در صدور کارت‌ قالبیافی در فارس مواجه بوده‌ایم.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، علی همتی گفت: در سال 96 بیش از 3 هزار و 289 کارت قالیبافی برای متقاضیان در استان فارس صادر شده است.

همتی گفت: اداره فرش دستباف سازمان سال گذشته 15 هزار و 455 مورد بازرسی در کل استان فارس انجام داده است که این تعداد بازرسی نسبت به سال 95، رشد قابل توجهی داشته.

او خاطرنشان کرد: سال گذشته 2 هزار و 767 مورد راستی آزمایی از کارگاه‌های خانگی فرش دستباف استان فارس انجام شده است.

همتی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌ی بازاریابی و فروش، گفت: پیگیری حل مشکلات بیمه قالیبافان و پرداخت بیش از 11 میلیارد و 510 میلیون ریال نیز تسهیلات قالیبافی به واجدین شرایط و تشکیل بیش از 2 هزار و 180 پرونده و صدور مجوز مشاغل خانگی از فعالیت‌های اداره فرش دستباف سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در سال 96 بوده است.

او از برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه‌های طراحی سنتی فرش دستباف، طراحی فرش دستباف در محیط فتوشاپ، بافت فرش و ارتقای مهارت رنگرزان، طی سال 97 خبر داد.

همتی با تاکید بر اینکه معرفی فرش دستباف، رویکرد و سلایق مردم را از فرش ماشینی به فرش دستباف تغییر خواهد داد، گفت: این اقدام کمک بسیاری به رونق بازار فرش دستباف خواهد کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس تاکید کرد که این استان در اصالت رنگ و طرح فرش‌های دست‌باف جایگا خوبی در کشور دارد و همه در سال حمایت از کالای ایرانی باید تلاش کنیم تا فرش ایران را بیش از پیش به جهانیان معرفی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: