• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان صنایع‌ کوچک و شهرک‌های صنعتی:

حدود 729 هزار نفر در شهرک‌های صنعتی مشغول به‌کار هستند

معاون برنامه‌ ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه تاکنون 41 هزار و 700 واحد صنعتی و تولیدی در شهرک‌های کشور فعال شده است، تعداد شاغلان در این صنایع را حدود 729 هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، عزیزالله قربانی از تفويض اختيارات بيشتر به استان‌ها باهدف حمايت حداكثري از متقاضيان و سرمايه گذاران و ارتقاي توليد كالا و افزايش اشتغال خبر داد .

وی تاکید کرد که با تفويض اختيارات به استان ها ،فرآيند جذب و حمايت از سرمايه گذاران و نيز اعطاي مشوق ها با سهولت بيشتري انجام مي شود .

قربانی با بيان اينكه فراهم سازي زمينه كارآمدي و ارتقاي رقابت پذيري واحد هاي صنعتي در راستاي بهبود فضاي كسب و كار از اولويت‌هاي اين سازمان است، گفت: شهرك‌هاي صنعتي مهمترين بستر زيرساخت توليد كالاي ايراني محسوب مي شود و به همين دليل نيز بايد با ارتقاي خدمات به صنعتگران براي تحقق اين هدف مهم تلاش كنيم .

او با یادآوری اينكه در 803 شهرك و ناحيه صنعتي در سراسر كشور كار واگذاري زمين به متقاضيان انجام مي شود، گفت: بيش از 73 هزار قرارداد سرمايه گذاري با متقاضيان در شهرك‌ها و نواحي صنعتي منعقد و درقالب اين قراردادها افزون بر 33 هزار هكتار زمين واگذارشده است .

قربانی همچنين از ساخت و ساز افزون بر 30 هزار واحد توليدي و صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي كشور خبر داد و گفت: از اين تعداد، حدود 3 هزار و 541 واحد در مرحله نصب ماشين آلات و بيش از 9 هزار و 627 واحد نيز در مرحله نصب سوله قرار دارد .

معاون سازمان صنایع‌ کوچک ایران از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان را احياي واحدهاي صنعتي راكد و بازگشت مجدد آنها به چرخه‌ی توليد اعلام و اضافه كرد: در اين زمينه برنامه پايش مستمر واحدهاي صنعتي و رفع مشكلات آنها انجام خواهد شد .

قربانی در ادامه با بيان اينكه طرح شناسایی ظرفیت و توانمندی های واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی استانها آغاز شده است، گفت: در قالب اين طرح، آمارگیری از مشخصات واحدهاي صنعتي انجام مي شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: