• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر شیراز خواستار شد؛

باید به مظلومیت بیماران اوتیسم پایان داد

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به مظلومیت بیماران اوتیسم و خانواده آنان، لزوم همراهی شورا و شهرداری و سایر دستگاه ها برای پایان دادن به این مظلومیت و رفع مشکلات آنان را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس سیروس پاکفطرت دوشنبه 24 اردیبهشت در نطق قبل از دستور خود در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به دیدار برخی اعضای این شورا با اعضای انجمن اوتیسم فارس، توجه به مشکلات عدیده این انجمن و بیماران تحت پوشش آن را خواستار شد.

پاکفطرت گفت: انجمن اوتیسم در شیراز جایی برای ایجاد یک مرکز آموزشی، توانبخشی و گفتار درمانی برای مبتلایان به اوتیسم ندارد. خانواده های این بیماران سرگردان بوده و مجبورند برای آموزش فرزندان خود به تهران عزیمت کنند.

او با اشاره به اینکه روی یک نامه انجمن اوتیسم رد پای 25 پاراف دیده می شود و هنوز موضوع به نتیجه نرسیده است، گفت: براساس آمار موجود که توسط انجمن اوتیسم شیراز ارائه شد، بیش از 700 بیمار مبتلا به اوتیسم در استان فارس شناسایی شده که 200 نفر از آنان شناسنامه دار بوده و تحت پوشش انجمن هستند .

پاکفطرت با بیان اینکه متاسفانه برخی از این بیماران سرپرست ندارند ابراز امیدواری کرد که با همکاری تمام مسئولان و دستگاه های مسئول، قدمی برای بیماران اوتیسم و تامین محلی مناسب برای نگهداری، توانبخشی و گفتار درمانی این بیماران برداشته شود.

او همچنین با قدردانی از اقدامات انجام شده در هفته ی شیراز، جای اجرای برنامه و رویدادهای بین المللی در این هفته را خالی دانست.

پاکفطرت یکی از برنامه های خوب هفته شیراز را تبدیل برخی معابر شیراز به پیاده راه عنوان و تاکید کرد که چنین اقداماتی در تشویق مردم به پیاده روی تاثیرگذار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: