• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس پلیس آگاهی ناجا عنوان کرد:

افزايش 51 درصدی ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده در سال 96

رییس پليس آگاهي ناجا گفت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده توسط نیروی انتظامی در سال 96 به نسبت سال قبل از آن بالغ بر 51 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از سایت پلیس استان فارس، سردار محمدرضا مقیمی، در جلسه‌ی قرارگاه مبارزه با کالای قاچاق فرماندهی انتظامی فارس، با اشاره به نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري به عنوان " سال حمايت از كالاي ايراني"، بيان كرد: مبارزه با كالاي قاچاق در نيروي انتظامي به صورت جدي ادامه پيدا مي كند .

وي ادامه داد: فرمايش مقام معظم رهبري در خصوص مبارزه با كالاي قاچاق و حمايت از كالاي ايراني خطاب به همه مردم و مسئولان مي باشد و مربوط به فرد خاصي نيست .

رییس پليس آگاهي ناجا تأكيد كرد: مبارزه با موضوع كالاي قاچاق از نخريدن كالاي خارجي تا مبارزه بي امان با اين موضوع در مرزهاي كشور را شامل مي شود و همه بايد در اين خصوص حساس باشند .

مقيمي با اشاره به افزايش كشفيات كالاي قاچاق در استان فارس نسبت به سال گذشته، افزود: در مجموع وضعيت آماري كشفيات كالاي قاچاق در استان فارس مناسب است .

وي با اشاره به اينكه مبادي ورودي جزء اولويت هاي اصلي در راستاي مبارزه با كالاي قاچاق است، تصريح كرد: اهتمام جدي و برنامه ريزي هاي لازم در راستاي مبارزه با كالاي قاچاق به صورت ويژه در دستور كار پليس است .

رییس پليس آگاهي ناجا مبارزه با كالاي قاچاق را از اولويت هاي اساسي و مهم ناجا دانست و گفت: در اين راستا حركت جهادي و انقلابي در جهت مبارزه با اين پديده شوم مد نظر است .

مقيمي در بخش ديگري از سخنان خود به كشفيات كالاي قاچاق در سال 96 اشاره كرد و افزود: ارزش ريالي كشفيات كالاي قاچاق در سال گذشته نسبت به سال 95 ، 51 درصد افزايش داشته است .

وي با بيان اينكه پرونده هاي بين 100 تا 500 ميليون تومان با افزايش 39 درصدي روبرو بوده است، افزود: در سال 95 تعداد سه هزار و 23 پرونده و در سال 96 چهار هزار و 190 پرونده قاچاق تشكيل شده است .

رییس پليس آگاهي ناجا پرونده هاي تشكيل شده بالاي 500 ميليون تومان در سال 96 را 857 فقره عنوان كرد و گفت: اين ميزان نسبت به سال 95، 50 درصد افزايش داشته است .

فرمانده انتظامي استان فارس نیز ضمن ارائه گزارشي مشروح از اقدامات و عملكرد پليس استان در راستاي مبارزه با كالاي قاچاق، بر لزوم تعامل، هم افزايي و پرهيز از جزيره اي عمل كردن در اين موضوع تأكيد كرد .

سردار احمدعلي گودرزي گفت: براي مبارزه اساسي با كالاي قاچاق بايد ساز و كارها و امكانات لازم فراهم شود و ساختار سازماني در شهرستان ها پيش بيني شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: