• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدير كل استاندارد فارس خبر داد:

پلمب یک واحد تولید خاموت در فارس

مدیرکل استاندارد استان فارس از شناسایی یک واحد تولید خاموت غیراستاندارد در این استان و پلمب آن خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مرتضی رهنما سه‌شنبه 25 اردیبهشت در جمع خبرنگاران گفت: در راستاي نظارت و كنترل بازار توسط كارشناسان اداره كل استاندارد فارس یک واحد تولید کننده خاموت که از میلگردهای ضایعاتی استفاده می‌کرد، پلمب شد.

او تصریح کرد: کارشناسان اداره کل استاندارد فارس از این واحد تولید خاموت بالغ بر 4 تن خاموت غیراستاندارد که با استفاده از میلگردهای کهنه و ضایعاتی تولید شده بود را توقیف کردند.

مدیر كل استاندارد فارس گفت: ميلگرد فولادي از سال 71 مشمول استاندارد اجباري شده و تولید و عرضه و مصرف میلگردهای غیراستاندارد، ممنوع است.

رهنما با اشاره به استاندارد شماره‌ی 3132 ایران، گفت: تولید میلگرد مورد مصرف در بتن باید از مواد اولیه با سابقه متالورژی مشخص انجام شود.

او در عین‌حال تصریح کرد: متأسفانه در واحدی که توسط کارشناسان استاندارد فارس پلمب شد، نه تنها از میلگرد متناسب با شرایط استاندارد استفاده نمی‌شد، بلکه در بررسی‌های انجام شده، ویژگی‌های اولیه‌ی میلگردهای مورد استفاده هم مردود شد.

رهنما با بیان اینکه مراحل قانونی برخورد با متخلفان در این رابطه در حال انجام است، گفت: با توجه به حساسیت استفاده از مصالح ساختماني، ضروري است ناظرین از محل تولید یا خرید مصالح ساختمانی استاندارد اطمينان حاصل کنند.

مدیرکل استاندارد فارس از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراحل تولید، عرضه و مصرف مصالح ساختمانی غیراستاندارد، موضوع را به آن اداره کل اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: