• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرمانده پلیس‌ راه‌آهن کشور:

توسعه‌ی حمل و نقل ریلی کاهش تصادفات را به‌دنبال دارد

فرمانده پليس راه آهن كشور در شيراز گفت: در صورت گسترش حمل و نقل ريلي، قطعا شاهد کاهش میزان تصادفات و تلفات ناشی از حوادث جاده‌ای خواهیم بود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از سایت پلیس فارس، سردار علي‌رضا اكبرشاهي در حاشيه بازديد از پليس راه‌آهن استان فارس، گفت: در نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران به عنوان يك سازمان چند وجهي، هيچ وجه افتراقي بين پليس و كاركنان راه آهن وجود ندارد .

او ضمن قدردانی از خدمات فرمانده انتظامی فارس و رییس پلیس راه‌آهن این استان، خاطرنشان کرد: سال گذشته بالغ بر 25 ميليون نفر مسافر و 45 ميليون تن بار از طريق شيكه ريلي در كشور جابه جا شده است.

اكبرشاهي با بيان اينكه روزانه قريب به 70 هزار نفر مسافر از طريق شبكه ريلي جا به جا مي شوند، گفت: راه آهن بستر خوبي براي حمل و نقل بار و مسافر محسوب می‌شود و تامين امنيت مسافران از اهداف اصلي پليس راه آهن كشور است .

فرمانده پليس راه آهن كشور با تاكيد بر اينكه از نظر امنيت ريلي در نقطه خوبي قرار داريم، تصريح كرد: پليس راه آهن بايد علاوه بر حفظ اقتدار و رفتار توام با مهرباني، در ماموريت هاي خود، ترسيم يك يار مهربان در ذهن مردم ترسيم كند چرا كه رويكرد پليس راه آهن يك رويكرد اجتماع محور است .

اين مقام انتظامي خاطر نشان كرد: آموزش را در همه بخش هاي نيروي انتظامي شاهد هستيم و در پليس راه آهن نيز تلاش كرده ايم با اقدامات فرهنگي همراه با نوآوري، خلاقيت و استفاده از امكانات، فرهنگ خود مراقبتي را در قطارهاي مسافربري ترويج دهيم .

اكبرشاهي با بيان اينكه قاچاق كالا ضربه مستقيم به اقتصاد كشور مي زند و زمينه ركود و بيكاري جوانان را فراهم مي كند، گفت: يكي از اولويت هاي اصلي پليس راه آهن در سال جاري مبارزه با قاچاق كالا و ارز از طريق خطوط ريلي در كشور است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: