• جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-4873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری:

عالم عهده‌دار هدایت و مدیریت جامعه‌ی دینی است/
نماز جمعه میتینگ سیاسی عبادی هیچ جناحی نیست

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری اعتقاد و تاکید دارد که عالم دینی عهده‌دار وظیفه‌ی سنگین هدایت و مدیریت جامعه است و نه اینکه تنها به بیان مجازها و غیرمجازها (یجوز و لایجوز) بپردازد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی ظهر جمعه 28 اردیبهشت در جلسه‌ی شورای اداری استان فارس که با هدف معرفی نماینده‌ی جدید ولی فقیه در فارس تشکیل شده بود، گفت: عالم دینی باید با مردم زندگی کند و از مسائل و چالش‌های مردم آگاه باشد و برای همه‌ آنها راه درمانی داشته باشد .

او با اشاره به آیاتی از کلام‌الله مجید، در خصوص اهمیت رسالت پیامبران الهی، گفت: کسانیکه رسالت پیامبری را در جامعه داشتند جز از خداوند از هیچ کس ترس و خوفی نداشتند؛ اگر تنها تبلیغ دین به مسائل شخصی افراد و حلال و حرام محدود می‌شد که بحث خوف و خشیت مطرح نبود؛ اگر پیامبران به مسائل شخصی و حلال و حرام می‌پرداختند که دشمن نداشتند .

مروی تاکید قرآن بر اینکه پیامبران از هیچ کس جز خداوند خوف نداشته باشند به دلیل آن دانست که تبلیغ دین خدا باعث دشمنی‌ها خواهد شد و تبلیغ رسالت دینی فراتر از یجوز و لایجوزها است .

او با اشاره به اینکه در تاریخ هم عالمان دین در تمام صحنه‌ها حضور داشته و از فرصت‌ها برای انجام رسالت دینی خود استفاده می‌کردند، گفت: عالم دینی از فرصت‌ها برای مدیریت و هدایت جامعه‌ی دینی بهره می‌برد .

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری همچنین نماز جمعه را از برکات انقلاب و نظام اسلامی دانست و گفت: نماز جمعه یکی از شعائر ارزشمند دینی و از یادگارهای امام راحل(ره)، و نماز جمعه‌ی ایران در دنیا منحصر به فرد است .

او گفت: نماز جمعه به لحاظ امامت و مطالبی که در آن بیان می‌شود بسیار اهیمت دارد؛ باید فرصت و زمینه‌ی حضور برای همه‌ی اقشار جامعه در نماز جمعه فراهم شود .

مروی خاطرنشان کرد: نماز جمعه یک میتینگ سیاسی و عبادی برای جناح و گروه خاصی نیست، گفت: نماز جمعه میتینگ سیاسی و عبادی جمهوری اسلامی است و تمام کسانیکه ولایت فقیه را قبول دارند، با تمام سلایق باید خود را در برپایی و شرکت در آن سهیم بدانند و بستر توسعه‌ی آن را فراهم کنند .

او با اشاره به ضرورت حضور همگان خصوص جوانان در نماز جمعه، گفت: آنهایی که در مسیر هدایت هستند باید حضور داشته باشند و اطلاعات و دانش خود در مورد مسائل را به روز کنند و به دنبال تهذیب بیشتر باشند؛ باید فرصت را برای حضور آنهایی هم که دارای اعوجاجات ذهنی هستند فراهم شود تا اگر احتمالا دچار انحرافی هستند، هدایت شوند .

مروی با تبریک به امام جمعه‌ی جدید فارس، گفت: اینکه حجت‌الاسلام و المسلمین دژکام مورد اعتماد رهبری قرار گرفته و مفتخر به نمایندگی حضرت ایشان در استان بزرگ و فرهیخته‌ی فارس شدند، جای خوشوقتی است .  

او مسئولیت نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه‌گی را منصب و مسئولیتی بسیار خطیر توصیف کرد و ضمن گرامی‌داشت یاد ائمه‌ی جمعه‌ی فقید شیراز، گفت: آیت‌الله ایمانی شخصیتی ارزشمند بودند و امیدواریم حجت‌الاسلام دژکام موفق شوند که این خلاء را به بهترین وجه پر کنند و به این جایگاه بیش از آنچه هست تعالی ببخشند .

مروی استان فارس و شهر شیراز را دارای جایگاهی مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد که این دیار عرصه‌ی حضور شخصیت‌های نام‌آور و جهانی بوده و در شعر، ادب و فرهنک، سعدی و حافظ در فلسفه و حکمت و عرفان ملاصدرا و در زمینه‌ی فقه و جهاد و مبارزه میرزای شیرازی و بسیاری از بزرگان دیگر را داشته است و اکنون هم علمای برجسته و روحانیت دلسوزی دارد و از حضور بیوت علما، محلاتی، دستغیب، حدائق و ... برخوردار است .

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری همچنین به وجود شریف آیت‌الله العظمی ناصر مکارم‌شیرازی به‌عنوان یکی از مراجع بزرگ زمان حاضر اشاره کرد .

مروی تاکید کرد که مواجهه با انسان‌های اهل فکر، ادب، هنر و فرهنگ از جهتی آسان و از جهتی دشوار است .

به گزارش ایسنا معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، در ادامه، حکم مقام معظم رهبری در انتصاب حجت‌الاسلام دژکام به‌عنوان نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز را قرائت کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: