• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار منطقه‌ی سه شیراز:

نیازمند ایجاد معاونت گردشگری هستیم/
اقدامات فرهنگی یکی از اولویت‌ها است

شهردار منطقه‌ی سه شیراز اعتقاد دارد که با توجه به تراکم نقاط گردشگری تاریخی، فرهنگی، هنری و مذهبی در این منطقه‌ از شهر شیراز، نیاز به ایجاد معاونت گردشگری احساس می‌شود.

فرود بذرافشان در گفت و گو با ایسنا منطقه‌ی فارس گفت: یکی از پیشنهادهایی که برای بررسی به شهردار و شورای محترم ارائه خواهیم کرد، ایجاد معاونت گردشگری در شهرداری منطقه‌ی سه شیراز است.

او خاطرنشان کرد: آثاری نظیر دروازه‌ی قرآن، آرامگاه خواجوی کرمانی، مجموعه‌ی سعدیه، مجموعه‌ی حافظیه، باغ‌های ملی و جهان‌نما، دلگشا و مکان‌های مذهبی نظیر حضرت علی‌ابن‌حمزه(ع) در محدوده‌ی منطقه‌ی سه وجود دارد و به همین دلیل هر گردشگری که به شیراز سفر کند قطعا به منطقه‌ی سه خواهد آمد.

شهردار منطقه‌ی سه شیراز با اشاره به ویژگی‌های منحصر به‌فرد منطقه‌ی سه به لحاظ فرهنگی، هنری و گردشگری، فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی را از اولویت‌های اصلی خود برشمرد و تاکید کرد که برای اجرای برنامه‌های فرهنگی نیازمند بستر و اعتبارات مناسب هستیم.

او معتقد است که ظرفیت‌های موجود در منطقه‌ی سه شهرداری شیراز می‌تواند برای این شهر اشتغال، اقتصادی پویا و درآمدی مناسب به همراه داشته باشد لذا باید به آن نگاهی ویژه داشت.

بذرافشان با اشاره به اقدامات عمرانی انجام شده و در دست اقدام این منطقه نیز گفت: کار مرمت دروازه‌ی قرآن به‌عنوان اثری ثبت شده در میراث ملی، توسط سازمان سیما و منظر شهرداری و با نظارت میراث فرهنگی اجرایی شده و تنها بخشی از کار بیرونی و نما باقیمانده است.

او با بیان اینکه به‌زودی کار در بخش خارجی و نمای این نماد فرهنگی، مذهبی اجرایی خواهد شد، گفت: 2 محور در محدوده‌ی منطقه‌ی سه برنامه‌ریزی شده بود، محور عرفان و محور قرآن؛ این طرح‌ها به لحاظ طراحی شهری در حال بازنگری است و البته بخشی از کارهای اجرایی شروع شده است اما برای اجرای کامل طرح،‌ نیازمند اعتبارات کلانی هستیم؛ اگرچه این طرح‌ها از ضرورت‌ها به‌شمار می‌رود.

شهردار منطقه‌ی سه اعتقاد دارد که باید خیابان مقابل مجموعه‌ی حافظیه به شکل کامل به پیاده‌راه تبدیل شده و تردد و توقف خودرو در این محدوده ممنوع شود.

بذرافشان گفت: هر سال در ایام نوروز و برخی مناسبت‌های دیگر، این محدوده مسدود و به پیاده‌راه تبدیل می‌شود و عملا هم مشکل خاصی برای تردد خودروها ایجاد نمی‌کند؛ لذا می‌توان این محور را مسدود در آن طرحی مناسب و بر اساس قابلیت‌ها و بسترهای موجود اجرایی کرد.

او با بیان اینکه یکی از نکات مد نظرش، بازسازی باغ‌ملی به‌عنوان یکی از باغ‌های زیبای شیراز است، گفت: به نظرم محور حافظیه باید به مسیری فرهنگی، هنری تبدیل شود با جذابیت‌های خاص برای گردشگری و به‌گونه‌ای از حالت کنونی بیرون بیاید.

بذرافشان از انجام تلاش‌های نهایی برای تملک واحدهای مسکونی قرار گرفته در مسیر پروژه‌ی روگذر دلگشا برای بازگشایی این محور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طی 2 تا 3 ماه آینده، آرامستان کنونی شیراز تکمیل و دفن اموات در آن ممنوع می‌شود، بهره‌برداری از آرامستان احمدی رسما آغاز خواهد شد.

شهردار منطقه‌ی سه شیراز با اشاره به تکمیل بودن آرامستان بهشت احمدی، گفت: بهره‌برداری از این آرامستان نیازمند وجود راه‌های دسترسی مناسب است لذا طی ماه‌های آینده شاهد ادامه‌ی مسیر بلوار شهید وفایی و نهایی شدن تملک‌های مورد مسیر خواهیم بود.

بذرافشان با بیان اینکه جاده‌ی خرامه به اکبرآباد نیز کامل شده و در حال بهره‌برداری است، گفت: استفاده از این مسیر دسترسی ساکنان شهرک‌های شمالی و شمالغرب شیراز به بهشت احمدی را تسهیل خواهد کرد.

او یکی از پروژه‌های مد نظر شهرداری منطقه‌ی سه شیراز را زیباسازی و نورپردازی باغ دلگشا و محوطه‌ی بیرونی این باغ اعلام و اضافه کرد: امیدواریم این کار نیز به زودی نهایی و به شهروندان تقدیم شود.

بذرافشان در عین حال متوقف بودن پروژه‌ی المان‌سازی ورودی شیراز از سمت اصفهان را یادآور و متذکر شد که با توجه به مشکلات قراردادی با پیمانکار، این پروژه بعد از بازنگری لازم و تخصیص اعتبار، اجرایی و تکمیل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: