• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس:

استان فارس با کاهش حدود 18 درصدی اعتبارات مواجه است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس اعلام کرد که امسال نسبت به سال گذشته این استان با کاهش حدود 18 درصدی اعتبارات مواجه است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس ساسان تاجگردون بعدازظهر پنجشنبه 5 خرداد در جلسه‌ی شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان فارس با بيان اينكه مجموعا اعتباری بالغ بر491 میلیارد و چهل میلیون تومان از سوی دکتر نوبخت به استان ابلاغ شده است، گفت: استان فارس در سال جاری نسبت به سال گذشته  با یک کاهش اعتباري ١٧.٨ درصدی مواجه است .

او اضافه کرد: طبق مصوب دارایی کل کشور مبلغ 234هزار و هشتصد و پنجاه میلیارد بر پیوست قانون شماره یک در سال 97 اعلام شده که این رقم در کل کشور نسبت به سال 96 با رشد منفی 25 درصد مواجه است .

وي افزود: این در حالی است که سهم استان فارس از اعتبار ذکر شده 11 هزار و 364 میلیارد ریال تعیین شده که نسبت به سال 96 رشد 8.2 درصدی را نشان می‌دهد.

رئيس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس با اشاره به تعداد طرح های استان در سال 96 خاطرنشان كرد: در سال 96 تعداد 149 طرح در استان فارس وجود داشت که این تعداد امسال به 158 طرح افزایش یافته به گونه‌اي كه تعداد 5 طرح حمل و نقل، 4 طرح درمان به این طرح در سال جاری اضافه شده است .

تاجگردون ادامه داد: طرح های نامبرده با حذفیاتی مواجه بود که انتقال گمرک به دلیل بهرهبرداری هایی که جزو طرح های حذف شده به شمار می آید .

وي ادامه داد: با توجه به اینکه بودجه کشور در بخش عمرانی سال گذشته، 315 هزار میلیارد ریال بود بنابراین سهم فارس از این بودجه  مبلغ 10  هزار و 501 میلیارد ریال و برابر 3.3 درصد بود؛ در نتیجه این مبلغ در سال 97 با اعتباری بالغ 11 هزار و 364 میلیارد ریال به 4.8 درصد رسیده است.

رئيس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس خاطرنشان كرد: دولت همواره در تلاش است تا در جهت فراهم کردن زیرساخت ها تدابیر ویژه ای را می اندیشد که ورود مهم دولت به تامین و فراهم کردن زیر ساخت ها از مهم ترین فعالیت دولت در این بخش به شمار می آید .

تاجگردون اظهار كرد: کاهش قیمت نفت و شرایط نامساعد مالی باعث شده است تا دولت به صورت جدی پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کند .

وی با بیان اینکه تعداد 447 طرح در سال 96 از تبصره ماده 19 استفاده می کنند، ادامه داد: این در حالیست که اعتبار کل تبصره 19 مبلغی بالغ بر 36 هزار و 800 میلیارد تومان است که 5 هزار و 200 میلیارد تومان از این رقم سهم اعتبار عمومی دولت و مابقی یعنی 31 هزار و 500 میلیارد تومان سهم مشارکت، آورده مشارکت کننده،‌تسهیلات بانکی، تسهیلات صندوق توسعه‌ی ملی، تامین مالی و بازار سرمایه است.

رئيس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس يادآور شد: فعالین و مشارکین بخش خصوصی با استفاده از ظرفیتی که قانونگذار برای دولت مهیا کرده است، می توانند مبالغی را با عنوان آورده در قالب سرمایه گذاری تهیه و به پروژه های ملی ورود کنند .

تاجگردون گفت: از 447 طرحی که در تبصره 19 وجود دارد تعداد 24 طرح با اعتباری بالغ بر 17 هزار و 830 میلیارد به استان فارس اختصاص دارد .

به گفته وي، سهم اعتبارات استان فارس در تبصره 19 حدود 5.6 درصد از کل اعتبارات این تبصره است.

رئيس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس اضافه كرد: مبلغ 160 میلیارد و 720 میلیون تومان سهم و اعتبار استان فارس در بخش در حوزه تملک دارایی سرمایه ای در سال جاری است.

تاجگردون سهم استان فارس در بخش نفت و گاز را 245 میلیارد و 205 میلیون تومان ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: