• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سوادآموزی فارس تأکید کرد:

ضرورت تقویت فعالیت های سوادآموزی در بخش زنان زندانی

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس بر لزوم برنامه ریزی و تقویت فعالیت های سوادآموزی در بخش زنان زندانی تاکید کرد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک پور در نشستی مشترک با کیشائی، معاون اداره کل امور زندانهای استان و سایر کارشناسان دو حوزه ، در راستای تفاهم نامه فیما بین دو دستگاه ، گفت:نقطه شروع تأسیس مراکز یادگیری محلی در استان فارس از زندانها بود و انتظار این است که بتوانیم مراکز یادگیری محلی بیشتری را در زندانهای سراسر استان دایر کنیم.

وی با تاکید بر نقش و جایگاه مراکز یادگیری محلی در توسعه و تعمیق آموزش و مهارتهای زندگی برای سوادآموزان ، افزود :باید اذعان کرد که اداره کل زندانهای استان هم در زمینه ایجاد و تأسیس مراکز یادگیری محلی و همچنین شناسایی و جذب سوادآموز و سایر امور مربوط به سوادآموزی مشارکت فعال داشته و طی سالیان اخیر یکی از دستگاههای برتر در این زمینه بوده است .

معاون سوادآموزی خاطر نشان کرد که انتظارات نسبت به قبل افزایش یافته است و باید با برنامه ریزی کارشناسانه و دقیق شاهد حضور بیش از پیش اداره کل امور زندانها در بحث سوادآموزی باشیم .

ملک پور گفت یکی از مباحثی که ما در سال های گذشته توفیق چندانی در آن نداشته ایم بحث آموزش و سوادآموزی زنان زندانی است که این امر در سال 97 باید به جد پیگیری شود و با همکاری و برنامه ریزی مطلوب و عملیاتی دو دستگاه ،شاهد حضور زنان زندانی در کلاس های سوادآموزی در دوره های مختلف باشیم .

وی گفت:با وجود 19  ندامتگاه در سراسر استان و امکان ثبت نام از زندانیان در طول سال، بایستی سوادآموزی را در کلیه مراکز استان تعمیم دهیم .

معاون سوادآموزی استان گفت:برای زندانیان بی سواد ،کتاب سوادآموزی ویژه آنان وجود دارد و لازم است این کتاب به آنها آموزش داده شود .

معاون اداره کل زندان‌های استان فارس نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه سوادآموزی در امر شناسایی و آموزش بی سوادان در سطح استان گفت: اولین مرکز یادگیری محلی در زندان عادل آباد دایر شد که نقش مثبتی در آموزش‌های مختلف به زندانیان دارد.

مصطفی کیشایی افزود: امسال درصدد هستیم با برنامه ریزی و شناسایی زندانیان بی سواد در شهرستان‌های کازرون، مرودشت، داراب و فسا نیز مرکز یادگیری محلی ایجاد کنیم.

وی افزود: طبق سهمیه اعلام شده ، امسال باید برای شناسایی و جذب 300 نفر بی سواد زندانی برنامه ریزی کنیم و البته در بحث فراهم کردن امکانات سخت افزاری و فضای آموزشی نیز تمام تلاش خود را خواهیم کرد .

کیشایی گفت: مدت زمان ماندگاری 50 درصد زندانیان در زندان، حدود یک ماه است و این فرصت کمی است و باید چاره اندیشی شود و نیز بحث راستی آزمایی بی سوادی افراد زندانی از جمله مشکلات و مباحث زمان بر در امر سوادآموزی زندانیان و همچنین دایر کردن مراکز یادگیری محلی است .

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل امور زندان‌های استان نیز گفت: در سنوات گذشته تلاشهای بسیار خوبی در زمینه با سوادی زندانیان بی سواد صورت گرفته است و این امر باید با جدیت بیشتر ادامه یابد .

کریمی ضمن تشریح مشکلات موجود در این زمینه ، گفت: با توجه به اینکه،هر فردی نمی تواند وارد زندان شده و آموزش دهد و آموزش دهندگان باید از طرف اداره کل امور زندانها معرفی شوند، لذا باید تدبیری اندیشیده شود که آموزش دهندگان ما از شرکت در آزمون مجازی جهاد دانشگاهی و گذراندن این دوره مستثنی شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: