• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-481-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نایب رییس هیئت پزشکی ورزشی فارس:

تعامل هیئت‌های ورزشی بسترساز توسعه‌ی سلامت در جامعه است

نایب رییس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس اعتقاد دارد که تعامل و هم‌افزایی هیئت‌های مختلف ورزشی، بسترساز توسعه و ارتقاء سلامت در سطح جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی هیئت پزشکی ورزشی استان فارس، جمشید جهانی در جلسه‌ی هم‌اندیشی با رییس و مسئولان کمیته‌های هیئت پرورش اندام فارس، آمادگی هیئت پزشکی ورزشی را برای توسعه‌ی تعاملات و همکاری‌ها با تمام هیئت‌ها اعلام کرد.

او هیئت پزشکی ورزشی را متولی سلامت جامعه‌ی ورزش برشمرد و گفت:‌با عضویت در کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی، ورزشکاران می توانند از خدمات گسترده‌ی موجود برای انجام فعالیت های سالم ورزشی بهره مند شوند.

جهانی با اشاره به دستورالعمل وزارتی بر الزام بودن عضویت ورزشکاران در کمیته خدمات درمانی فدراسیون (بیمه ورزشی)، تاکید کرد: مسئولین باشگاه‌ها و اماکن ورزشی باید بر این موضوع نظارت کافی داشته باشند.

نایب رییس هیئت پزشکی ورزشی فارس با بیان اینکه مدیریت جدید این هیئت درمان را از اولویت های مهم خود می داند، گفت: با حضور دکتر باشتی در راس هیئت و پیگیری‌های مجدانه ایشان به دنبال راه اندازی یک سیستم قوی درمانی هستیم تا بتوانیم خدمات مطلوب و گسترده تری در این حوزه به ورزشکاران و جامعه ورزش ارائه دهیم.

جهانی با بیان اینکه ورزشکار آسیب دیده صرفا یک بیمار نیست و باید با دید متفاوت به درمان وی نگاه کرد، تصریح کرد: ورزشکار مسابقات مختلفی پیش رو دارد و باید طی یک درمان مناسب در زمان خاص سریع به فعالیت های ورزشی مشغول شود و این موضوع برای باشگاه و مربی و هیات پزشکی ورزشی بسیار حائز اهمیت است.

دبیر هیئت پزشکی ورزشی فارس در ادامه اهمیت آموزش به‌عنوان مهمترین رکن هر مجموعه اشاره و اضافه کرد: امکان برگزاری دوره های آموزشی برای ورزشکاران و مربیان با هدف توسعه‌ی علمی فعالیت‌های ورزشی، با همکاری مناسب بین هیئت پزشکی و ورزشی و سایر هیئت‌ها نظیر پرورش اندام، وجود دارد.

او با اشاره به انتصاب اوجی به‌عنوان مسئول ستاد نظارت بر سلامت باشگاه‌های استان فارس، گفت: با توجه به تاکیدات وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی می طلبد تا با همکاری و تعامل بیشتر، زمینه‌ی نظارت بر باشگاه های پرورش اندام را بیش از گذشته فراهم کرده و شاهد آسیب های کمتری در این رشته ورزشی باشیم.

نایب رییس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس فرهنگ سازی را از موضوعات بسیار مهم در جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: باید با مشارکت و برنامه ریزی به دنبال ایجاد روحیه نشاط و شادی در جامعه بود و این میسر نمی شود به جز اینکه با فعالیت های فرهنگی جوانان را به سمت انجام فعالیت های صحیح ورزشی تشویق کنیم و در حین این فعالیت ها مواظب باشیم تا به خطا دچار نشوند و راه صحیح ورزش کردن را گم نکنند.

رییس هیئت پرورش اندام استان فارس نیز گفت: هیئت پزشکی ورزشی از جایگاه مهمی برخوردار است و می تواند در سلامت جامعه ورزش بسیار تاثیر گذار بوده و می توان با تعاملات گسترده به تحقق این مهم دست یافت.

محمدعلی فرهنگ مهر با بیان اینکه اطلاع رسانی می تواند موجب فراهم شدن زمینه برای تبادل اطلاعات و انتقال آن به مخاطبین جامعه ورزش شود، افزود: با آموزش های کاربردی و مناسب می توان سطح آگاهی جامعه ورزش را افزایش داد تا ورزشکار بتواند با پیشگیری کمتر دچار بروز آسیب های احتمالی در ورزش شود.

فرهنگ‌مهر با تاکید بر اینکه نظارت برعملکرد ایمنی باشگاه ها توسط هیات پزشکی ورزشی میتواند محیط سالمی را برای انجام فعالیت های ورزشی ایجاد کند، اظهار داشت: آمادگی این را دارین تا با همکاری با ناظرین، نظارت بیشتری بر باشگاه های  بدن سازی و پرورش اندانم در سطح استان داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: