• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر دفتر حقوقی توزیع برق شیراز خبر داد:

دستور معاونان دادستان شیراز برای برخورد با مشترکان تجاری پرمصرف

مدیر دفتر حقوقی توزیع نیروی برق شیراز، گفت: براساس دستورات صادره از سوی معاونین دادستان مرکز استان فارس، توزیع برق شیراز اجازه دارد با مشترکین تجاری پرمصرف، برخورد قانونی کند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سید امین وردی‌زادگان دوشنبه 7 خرداد در جمع خبرنگاران و با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، یکی از راهکارهای مهم در رسیدن به اقتصادی مقاوم را مصرف بهینه‌ی انرژی دانست و گفت: علی‌رغم اقدامات اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی انجام شده، متاسفانه بخشی از مشترکان تجاری، جزو پرمصرف‌ترین مشترکان دسته‌بندی می‌شوند.

وی با بیان اینکه طبق تعالیم دینی  و تصریح قانون اساسی جلوگیری از اتلاف و اسراف حقوق و اموال عمومی مورد تأکید قرار گرفته است، یکی از مصادیق این موضوع  را مصرف زیاد و بی‌رویه برق دانست و گفت: مصرف بی‌رویه‌ی انرژی برق قطعا در بخش تجاری باعث افزایش هزینه‌های جاری این اماکن شده و در نتیجه بر قیمت‌ کالا تاثیر خواهد داشت.

وردی‌زادگان با تصریح اینکه مردم خصوصا اقشار آسیب‌پذیر، اصلی‌ترین گروهی هستند که متحمل زیان‌های ناشی از مصرف زیاد و بدون حساب و کتاب انرژی برق در بخش تجاری می‌شوند، گفت: خوشبختانه و به واسطه‌ی تعامل مطلوب موجود بین شرکت توزیع برق شیراز و مسئولان دستگاه قضایی و حساسیت موضوع، معاونان دادستان شیراز دستورات کاملی را در خصوص برخورد قانونی با مشترکان پرمصرف و خصوصاً اماکن تجاری و استفاده کنندگان از لامپ‌های پرمصرف صادر کرده‌اند.

او گفت: براساس این احکام که به‌شکل جداگانه صادر به امضای معاون محترم دادستان در امور حقوق عامه و معاون محترم دادستان در پیشگیری از جرم رسیده است، توزیع برق شیراز می‌تواند ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه، نسبت به برخورد قانونی با مشترکان پرمصرف برق، اقدام کند.

مدیر دفتر حقوقی توزیع برق شیراز گفت: آقای جمشید فرهادی، معاون دادستان در امور حقوق عامه، در حکمی که 24 اردیبهشت ماه صادر نموده اند تاکید کرده است که با توجه به اتلاف منابع انرژی، ضایع شدن حقوق عموم مردم در برخورداری مستمر از نعمت برق، تداوم پدیده خشکسالی و اثرات آن بر میزان تولید انرژی برق و تحمیل هزینه‌های سربار به دولت، لزوم اقدام برای شناسایی مشترکان پرمصرف و انجام اقدامات قانونی در خصوص آنان احساس می‌شود.

وردی‌زادگان با اشاره به مفاد دستور معاون دادستان شیراز در امور حقوق عامه، گفت: براساس این حکم ماموران شرکت توزیع نیروی برق شیراز مکلف شده‌اند که بعد از شناسایی متخلفان، نسبت به ارائه اخطار مکتوب اقدام و مهلتی برای اصلاح مصرف تعیین شود و اگر مشترک به اخطار توجهی نکرد، در پایان مهلت تعیین شده، نسبت به قطع انشعاب اقدام کنند.

وی با اشاره به تاکید معاونان دادستان مرکز استان در خصوص اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌های محلی و صدا و سیما، گفت: آقای اصغر بلارک، معاون دادستان در پیشگیری از جرم نیز در حکم صادره، با اشاره به تاثیرات پدیده‌ی خشکسالی بر میزان تولید و تامین برق و بحرانی بودن وضعیت فارس زمینه خشکسالی، ضرورت صرفه‌جویی در مصرف برق را مورد تاکید قرار داده است.

وردی‌زادگان گفت: در حکم یاد شده، معاون دادستان در امور پیشگیری از جرم، ضمن تاکید بر لزوم رعایت صرفه‌جویی در مصرف برق از سوی کسبه، ‌تجار، صنعتگران، اصناف و بازاریان، ماموران برق را موظف کرده است که بعد از شناسایی متخلفین، کتبا به آنان اخطار دهند و اگر فرد بعد از مهلت قانونی اقدامی برای اصلاح مصرف انجام نداد، راسا برای قطع انشعاب اقدام نماید.

مدیر حقوقی توزیع برق شیراز تصریح کرد: این شرکت بعد از اطلاع‌رسانی کامل به تمام مشترکان مشمول این احکام با استفاده از جراید، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و صدا و سیما، نسبت به اجرای دستورات دادستانی محترم اقدام خواهد کرد.

وردی‌زادگان به تمام کسبه،‌ تجار، بازاریان،‌ اصناف و مشترکان توصیه کرد که نسبت به اصلاح الگورفتار مصرفی ، مدیریت میزان استفاده از انرژی و بکارگیری لوازم برقی کم مصرف و خصوصاً عدم استفاده از لامپهای التهابی پر مصرف اقدام لازم را انجام دهند تا ضمن احترام به حقوق دیگر هموطنان در زمینه بهره مندی متناسب از امکانات عمومی و سر شکن کردن هزینه های خود، مشمول دستورات صادره از سوی مرجع قضایی نشوند، در غیراینصورت عواقب قطع انشعاب و هزینه‌های مترتب بر آن، برعهده‌ی مشترک پرمصرف خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: