• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-581-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان فارس:

ورزش محرک اقتصاد شهری است

مدیرکل ورزش و جوانان فارس اعتقاد و تاکید دارد که فعالیت های ورزشی می تواند محرکی تاثیرگذار بر اقتصاد شهری باشد و با توسعه‌ی ورزش حرفه‌ای و همگانی امکان تحرک در اقتصاد شهری وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که در دیدار با شهردارشیراز سخن می گفت، اراده شهرداری این کلان شهر برای توسعه زیر ساخت های ورزشی را خوب توصیف و اضافه کرد: توسعه‌ی اقتصاد شهری از طریق ورزش همگانی که زیربنای ورزش حرفه‌ای محسوب می‌شود، بیشتر به واسطه‌ی زیرساخت‌ها و تجیزات و امکانات ورزشی و ... است.

کامیاب با بیان اینکه عمده تمرکز ورزش حرفه‌ای در مباحث اقتصاد شهری بر درآمدهای رسانه‌ای و هواداران باشگاه‌ها و افراد است، گفت: ورزش توان اثرگذاری مستقیم و غیرمستقیم بر اقتصاد را دارا است، اشتغال زایی، مصرف محصولات مرتبط با ورزش و داد و ستد اقتصادی ورزش از تاثیرات ورزش بر اقتصاد شهری محسوب می‌شود.

او با اشاره به اینکه برنامه‌های شهردارشیراز در راستای توسعه این شهر براساس تفکر انسان محور، طرح ریزی شده است، افزود: معضلات زندگی نظیر ترافیک  و شلوغی خیابان ها که عامل کاهش آستانه‌ی تحمل شهروندان و بروز مسائل مرتبط با خشم و  عصبانیت است را می‌توان با ایجاد و توسعه‌ی فعالیت‌های ورزشی و افزایش نشاط و شادی در جامعه، کم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افزایش انسجام اجتماعي را از دیگر از کارکردهاي مهم توسعه ورزش درکلان شهرها برشمرد و گفت: می توان با افزایش سطح حضور شهروندان در برنامه های ورزشی حس تعلق شهروندان به يکديگر و جامعه را افزايش داد .

کامیاب با یادآوری اینکه ایست قلبی از عوامل مهم در مرگ و میر شهرنشینان محسوب می‌شود، افزود: بر اساس آمارها در سال 2000 میلادی حدود 60 درصد مرگ‌ها در جهان به طور مستقيم و غير مستقيم با بي تحرکي و کم تحرکي ارتباط داشته است؛ پيش بيني مي شود در سال 2020 اين رقم به 73 درصد برسد .

مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزایش سرانه ورزشی در کلان شهرهایی مانند شیراز را یک ضرورت غیر قابل اجتناب برشمرد و گفت: با افزایش سطح تعاملات اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرداری شیراز می‌توان امیدوار بود که این دو سازمان نقش بیشتری در ساختن جامعه‌ای سالم ایفا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: