• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

در دیدار مدیران ارشاد و حوزه هنری فارس مطرح شد؛
تفرقه‌ی کارگزاران فرهنگی هنرمندان را متضرر می‌کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس حوزه هنری استان فارس در دیداری بر این امر تاکید کردند که وجود تفرقه و نبود همدلی و تعامل بین کارگزاران فرهنگی، بیش از همه زیان هنرمندان و فرهنگوران را به‌دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی حوزه‌ی هنری فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار با رئیس و قائم مقام حوزه‌ی هنری این استان، بر لزوم افزایش سطح تعاملات و توسعه‌ی همکاری‌ بین متولیان فرهنگی را منجر به ایجاد فضایی مطلوب برای فعالیت‌ها در این بخش دانست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: من از بیرون وارد فرهنگ و ارشاد اسلامی نشده‌ام و افتخار می‌کنم که از بدنه‌ی انجمن‌ها و از درون همین مجموعه به مدیریت رسیده‌ام و با همه مسائل، موضوعات و فعالیت‌های این اداره کل آشنا هستم.

صابر سهرابی اضافه کرد: از آنجا که خود را بر آمده از این مجموعه می دانم از گذشته تا حال هم درد بدنه مجموعه و هم جامعه هنری را می دانم و به آن واقفم و امیدوارم در این فرصت بتوانم در جهت رفع این مسایل کوشش کنم .

وی افزود: من نیز معتقدم با هم افزایی و همدلی می توان بر مشکلات فایق آمد و نمی توان به تنهایی داعیه حل همه معضلات را داشت. قطعا حل تمامی مشکلات فرهنگی استان همت جمعی همه را می طلبد؛ اهمیت فرهنگ و لزوم دوری از سیاست بازی در این عرصه را باور دارم و معتقد هستم که اهالی فرهنگ نباید دنباله روی سیاسیون باشند بلکه فعالان سیاسی باید خود را نیازمند اهالی این عرصه بدانند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس استفاده از توان و ظرفیت حوزه‌ی هنری فارس در رشد و توسعه‌ی فعالیت‌های مختلف در بخش‌های فرهنگی و هنری را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: انتظار داریم که ذهنیت‌های پیشین از نبود همراهی را پاک کنید؛ امیدواریم با همدلی یکدیگر و استفاده از ظرفیت مجموعه‌هایی نظیر حوزه‌ی هنری و شهرداری، گام‌های بزرگی برداریم.

از انفکاک و جدایی طرفی بر نمی بندیم

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: دستگاه های فرهنگی در سایه همدلی، انسجام و هم افزایی و با میدان دادن به خرد جمعی و تجربه های موفق به رشد و بالندگی می‌رسند و مطمئن باشیم که از انفکاک و جدایی طرفی بر نمی بندیم .

محمد کرم‌اللهی افزود: تمام فکر و ذکر ما در حوزه فرهنگ نگرش جامع در سایه اندیشه، درک و دریافت فرهنگی در جامعه‌ی انقلابی و اسلامی است. هر کس سابقه بنده ی نوعی را رصد کند در می یابد که هیچگاه، هیچ نسبتی با سیاسی کاری و سیاسی بازی نداشته و ندارم .

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: زندگی فرهنگی من ریشه در پیشینه و گذشته ام دارد که یکی از مهمترین فرازهای آن سابقه ارشادی بودن و طی کردن مناصب و جایگاه های مختلف در این مجموعه ارجمند بوده است .

وی ادامه داد: هرگز راجع به ارشاد بحث شخصی و سلیقه ای نداشته و هرگز مقابل ارشاد نبوده ایم عده ای دنبال تفرقه انداختن بین دستگاه ها و دست اندرکاران فرهنگی هستند اما مساله ی اصلی این است که از تفرقه ی ما کار گزاران فرهنگی، قبل از دستگاه ها، هنرمندان و فعالان فرهنگی استان متضرر خواهند شد .  

کرم اللهی گفت: آنقدر مشکل در استان داریم که اگر ده سال ۲۴ ساعته کار کنیم باز هم برای رفع مشکلات وقت کم می آوریم لذا وقتی برای سیاسی کاری نمی ماند، دنبال آبی و قرمز سیاست هم نیستیم و مخلص آبی و  قرمز سیاست هم هستیم تا وقتی که هدفشان خدمت به فرهنگ باشد .

وی افزود: ما نه مقابل ارشاد که کنار شماییم و معتقدیم با حضور شما که از درون مجموعه ارشاد و از جامعه اهل فرهنگ و هنر هستید اتفاقات مبارکی خواهد افتاد و همه به رسالت حقیقی فرهنگ باز خواهیم گشت .

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت:  جز مباحث اسلامی و انقلابی روی هیچ بحثی تعصب نداریم و مقوله فرهنگ را مقوله ای فراتر از روزمرگی های موجود می دانیم لذا در همه رویدادها مناسبت ها و برنامه ها کنار شماییم و توقع داریم شما نیز کنار ما باشید .

وی افزود: می خواهیم کنار هم باشیم تا موازی کاری و دوباره کاری نکنیم. پشت جریان های اصیل تولیدمحور فرهنگ و هنر بایستیم و کمتر سراغ جشنواره های ویترینی و تبلیغاتی برویم و معتقدیم در این راه تقویت و تضعیف شما، در حقیقت تقویت و تضعیف ماست.

کرم اللهی با طرح یک تجربه و پیشنهاد پیرامون برگزاری صبحانه کاری فرهنگی بین مدیران ارشد دستگاه های فرهنگی استان به صورت ماهانه گفت: باید همراه و همکار هم باشیم و فضا رامدیریت کنیم که در جدل ها کمترین فشار و ضربه متوجه هنرمند ، فرهنگ ور و هنر و فرهنگ باشد.

وی اظهار داشت: اگر خرمشهر را خدا آزاد می کند. خداوند این پیروزی عظیم را در سایه ایمان قوی، روحیه انقلابی، تلاش و کوشش مستمر و از همه مهمتر وحدت و انسجام همه ی ظرفیتهای انسانی و ایمانی کشور نصیب ما می کند امروز هم اگر می خواهیم خرمشهر ها را آزاد کنیم نیاز به وحدت و انسجام و درک و فهم موقعیت و شرایط کشور داریم.

زمینه برای همراهی و همدلی بیش از هرزمان دیگر وجود دارد

قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری فارس نیز گفت: خوشحالیم که در دوره وزارت جناب صالحی به عنوان مدیر فرهنگی و اخلاق مدار و دارای توانمندی علمی نظام جمهوری اسلامی، مدیران اخلاق مداری برای استان ها انتخاب می شوند و بحمدالله شما نیز به این صفت شناخته شده اید .

وحید فرجی افزود: موضوعی که شخصا آن را تجربه کرده ام این است که زمانی اتفاقات بزرگ فرهنگی در استان ها روی می دهد که مدیران دستگاه های فرهنگی همدل و همراه باشند و ارتباطشان زمینه ساز همکاری مشترک شود و در این میان همدلی و همراهی ارشاد و حوزه هنری موردی مهم و اساسی است .

قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: به عنوان فردی که در هر دو دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری خدمت کرده ام معتقدم وقتی ارتباط و همکاری خوب بین مدیران برقرار شود، ارتباط بین مجموعه ها نیز بیشتر می شود و وقتی ارتباط موجود نباشد، مجموعه ها هم تنش پیدا می کنند .

وی افزود: حال که مدیران ارشد حوزه استان نیز ارشادی بوده اند و فردی اخلاق مدار در ارشاد فارس مدیریت می کند زمینه برای همراهی و همدلی بیش از هرزمان دیگر وجود دارد و امیدوارم این جلسات مشترک به صورت مستمر برگزار شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: