• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1980-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس وعده داد:

افزایش 2 برابری بن کتاب ویژه‌ی نمایشگاه قرآنی فارس در سال آینده

استاندار فارس با تاکید بر لزوم گسترش فضای نمایشگاه قرآن و عترت این استان در سال‌ آینده، وعده داد که در یازدهمین نمایشگاه قرآنی میزان اعتبار اختصاص یافته به بن کتاب 2 برابر شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس اسماعیل تبادار شامگاه چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که با عنوان عروه‌الوثقی برپا شده است، گفت: برگزاری همه نمایشگاه‌ها ضرورت جامعه محسوب می‌شود اما باید به طریق اولی نمایشگاه قرآن و عترت به برگزار شود.

استاندار فارس با بیان اینکه قرآن کلام خدا، آیین و روش زندگی مسلمانان و حتی روش و منش هر انسانی است، افزود: قرآن، کتاب آیین زندگی، اخلاق، سخاوت و کرامت و نوع دوستی است .

تبادار با توجه به اینکه شیوه، روش، منش و رفتار قرآنی در زندگی باید ساری و جاری شود، ادامه داد: بخشی از آسیب های اجتماعی و معضلات که دیده و در زندگی احساس می شود چنانچه اتخاذ به این موضوع و دستاویز به قرآن کریم باشد، مطمئنا حل و برطرف خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود نمایشگاه در گستره ای بزرگتر برگزار شود، افزود: من احساسم این بود که نمایشگاه در حد و اندازه ای بیش از این برگزار شده است؛ انتظار دارم فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سال آینده نمایشگاه قرآن را در حد و ارزش قرآن برگزار کند و بتواند حتی در کنار این نمایشگاه کلاس هایی برگزار و آداب بحثی در طول نمایشگاه در رابطه با مسایل قرآنی کنکاش و بررسی شود .

استاندار فارس تجزیه و تحلیل قرآن و شیوه قرائت همراه با معنای قرآن را مورد نظر قرار داد و گفت: شیوه خواندن قرآن کریم اگرچه نیاز است و باید به فرزندان مان آموزش داده شود، اما پیش از آن باید به معنای قرآن توجه کنیم؛ امروز بیش از هر زمانی به معنا و کنه قرآن کریم نیاز داریم و باید این معنا را هم در بازارمان صدا بزنیم و در رفتارهای اجتماعی و آداب زندگی سرلوحه قرار دهیم .

وی در عین حال عنوان کرد: خوشبختانه در هر خانه مسلمانی فراوان قرآن است، اما باید کاری کنیم که در فراوانی قرآن، فراوانی خواندن و پس از خواندن فراوانی عمل به آموزه‌های قرآنی قرار داشته باشد.

استاندار فارس با توجه به توزیع بن و تعویض قرآن های کهنه با نو در طول این نمایشگاه؛ در مورد تدبیر برای افزایش بودجه های قرآنی گفت: با یاری خدا بودجه ای که امسال برای برگزاری نمایشگاه در نظر گرفته شده در سال آینده حداقل دو برابر می شود که رونق بیشتری شکل بگیرد .

تبادار در ادامه از دستگاه های مرتبط با قرآن کریم از جمله آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر سازمان های مرتبط خواست تا سند جامعی را برای قرآن ترسیم کنند و در همه امور فرهنگی و آموزشی این سند در دستور کار قرار گیرد تا هم افزایی ایجاد می شود .

استاندار فارس اصالت قرآن را کلام خداوند عنوان کرد و گفت: قول حتما باید با فعل جور در بیاید؛ اگر متولیان حتی همه مسئولان بر قولی که می گویند عمل بکنند خودبه خود تسری قرآنی است؛ در کنار خوانش قرآن، تعقل و تفکر باید مورد تاکید باشد .

تبادار کار برای کلام وحی و معجزه پیامبر(ص) را کاری برجسته عنوان و از برگزارکنندگان این رویداد قرآنی تمجید کرد .

به گزارش ایسنا، دهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان فارس که با عنوان عروه الوثقی و به مناسبت ماه مبارک رمضان برپا شده است، تا یازدهم خرداد ماه برپا خواهد بود.

در این نمایشگاه بازدید کنندگان برای اولین بار امکان استفاده از بن کتاب برای خرید را یافتند؛ همچنین افراد می‌توانند قرآن‌های قدیمی خود را با قرآن نو تعویض کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: