• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز:

هیچ فعالیت عمرانی بدون مبنای علمی ماندگار نیست

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تاکید دارد که تمام امور اجرایی و عمرانی باید بر مبنای دانش علمی روز انجام شود، زیرا اقداماتی که مبنای علمی نداشته باشد، اگر اثر مخربی بر جای نگذارد، قطعا ماندگار و تاثیرگذار نخواهد بود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حسین آرگیو شنبه 12 خرداد در جلسه بازسازی بزرگراه خلیج فارس گفت: در فعالیت‌های مجموعه‌ی شهرداری، دانش‌مبنا بودنِ فعالیت‌ها بیش از هر بخش دیگری مشهود، تاثیرگذار و ضروری محسوب می‌شود، یکی از این فعالیت‌ها، آسفالت معابر است .

وی گفت: در اغلب معابر شیراز با دقت در شیوه‌ی آسفالت متوجه می‌شویم که عمدتا به‌جای بازسازی و بهسازی، آسفالت در ادوار مختلف روی هم اجرا شده است .

آرگیو، یکی از چالش‌های اصلی در احداث معابر و توسعه‌ی آنها در شهرهای مختلف را این موضوع دانست و گفت: یکی از معابری که این چالش مشهود دیده می‌شود، بزرگراه خلیج فارس است؛ جایی که ابتدا یک جاده‌ی دو طرفه بوده اما براساس تاکیدی فوری در 30 سال پیش به بلوار تبدیل شده و اکنون عملکرد بزرگراهی دارد .

وی با اشاره به لزوم اعمال تغییرات مهندسی در ابعاد مختلف بزرگراه‌هایی نظیر خلیج فارس که روزانه پذیرای حجم بالایی از ترافیک است، گفت: برای اجرای اصلاحات مدنظر خصوصا تعریض مسیر نیازمند همراهی و همکاری مالکان املاک مورد مسیر هستیم .

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز معتقد است که برای اعمال تغییرات موثر در مسیرهای بزرگراهی نظیر خلیج فارس، باید ابتدا تغییر دیدگاه در مجری و مدیریت اتفاق بیفتد تا بتوانیم متناسب با کاربری‌های یک معبر، برنامه‌ریزی کرده و کار را مدیریت کنیم .

وی با بیان اینکه نگاه به این مسیر باید به یک بزرگراه شهری تغییر کند تصریح کرد: کاربری های یک مسیر بلواری و بزرگراهی درون شهری تعریف خود را دارد که در حاشیه ی آن باید از واحدهای خدماتی و تجاری غیرمرتبط که اکنون در این محور وجود دارد پرهیز شود .

معاون شهردار شیراز با دعوت از سرمایه گذاران برای ساخت و ساز کاربری های تصریح شده در طرح تفصیلی کلانشهر شیراز در این منطقه گفت: شیراز نیازمند توسعه ی متوازن است و در این راستا سرمایه گذاران می توانند برای ایجاد این توسعه ی متوازن به شهرداری کمک کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: