• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تجلیل از مروجان کتابخوانی در فارس

جشن گلریزان «یار مهربان» با هدف تجلیل از مروجان کتابخوانی روستاهای دوستدار کتاب استان فارس برگزار شد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع)، جشن گلریزان یار مهربان با هدف قدردانی از مروجان کتابخوانی در روستاهای دوستدار کتاب فارس، برگزار شد.

در این مراسم مدیركل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینكه این برنامه جای انعكاس بیشتری داردف گفت: افراد بیشتری می‌توانستند در این مراسم حضور یابند .

سید کمال پاکفطرت افزود: آن چیزی كه در روستاهای میان دهیاران مسابقه وجود دارد، آسفالت است یعنی این موضوع بیشتر مورد توجه آنان است و دهیاران تلاش می‌كنند گوی رقابت را در بهسازی و مسائل عمرانی از یكدیگر بربایند .

پاك فطرت گفت: تا زمانی كه نگاه‌ها این‌گونه باشد نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم در فرهنگ و رویكرد فرهنگی مدیران تغییری ایجاد شود و تا زمانی كه نگاه اعضای شوراهای روستاها فرهنگی نباشد نمی‌توانیم انتظارات چشم‌گیری داشته باشیم این در حالی است كه برای اینكه شهروندان سالم و موفقی از نظر جسمی و روحی داشته باشیم،‌ باید نگاه فرهنگی نسبت به روستاها داشته باشیم .

مدیركل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینكه در استان فارس قریب ۴ هزار روستا وجود دارد كه ۲ هزار و ۱۰۰ از این تعداد دارای دهیاری هستند، گفت: هم‌اكنون در بحث ترویج فرهنگ كتابخوانی تفاهم نامه‌ای با اداره‌كل كتابخانه‌های عمومی فارس امضا می‌كنیم .

وی یادآور شد: با توجه به اینكه بسیاری از نخبگان و فرهیختگان جامعه متعلق به روستاها هستند لذ اگر می‌خواهیم شهروندان خوبی داشته باشیم، باید روستاهای خوبی داشته باشیم و این موضوع نیاز به نگاه فرهنگی دارد .

مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش حاضران برای ترویج فرهنگ كتابخوانی در روستاها گفت: یكی از دغدغه‌های معاونت فرهنگی ارشاد فارس ترویج فرهنگ كتابخوانی در روستاهاست .

وی با بیان اینكه بحمد الهی سهم فارس در زمینه روستاهای دوستدار كتاب خوب بوده است، گفت: روستاهای فهلیان، حاجی جمالی، فیشور، امامزاده بزم و غیره در این زمینه رسالت خود را به خوبی انجام داده‌اند .

امیدبخش با تأكید بر اینكه باید دغدغه‌های سیاسی ما تبدیل به دغدغه‌های فرهنگی شوند تا بتوانیم در جامعه رشد فرهنگی داشته باشیم، بر لزوم اجرای هرچه بیشتر چنین برنامه‌هایی تأكید كرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: