• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست روابط عمومي وزارت علوم:

مديران رسانه گريز در دانشگاه‌هاي كارآفرين جايگاهي ندارند

سرپرست اداره كل روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: مديران رسانه گريز و اساتيد بي ارتباط با رسانه؛ در دانشگاه هاي نسل سوم و كارآفرين جايگاهي ندارند .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، علي‌رضا عبداللهي‌نژاد، در جمع مديران روابط عمومي دانشگاه‌ها، مراكز پژوهشي و پارك‌هاي علم و فناوري منطقه 7 کشور، گفت: وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، سكاندار حركت علم و فناوري كشور است و روابط عمومي ها با مدل سنتي و رويكرد صرفا توجيه گرايانه نمي توانند پاسخگوي نيازها باشند .

استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبايي گفت: روابط عمومي بالنده و پويا، مي تواند جريان ساز باشد و تصوير سازمان را در جامعه بهبود و ارتقا بخشد .

او روابط عمومي را مغر متفكر، زبان گويا و قوه هدايت گر سازمان توصيف كرد و گفت: با راهبردهاي حرفه اي، فكر و خلاقيت؛ روابط عمومي به يك كنشگر فعال در سازمان و جامعه تبديل مي شود .

قائم مقام رئيس دانشگاه شيراز نیز گفت: اگر توانستيم روابط عمومي را به جايگاه واقعي خود برسانيم ، آنگاه جايگاه دانشگاه در جامعه ارتقا مي يابد .

علي‌رضا افشاري فر، گفت: عليرغم اقدامات موثر دانشگاهيان و دستاوردهاي درخشان در عرصه هاي مختلف، هنوز برخي مسئولان به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به عنوان يك وزرتخانه مصرفي مي نگرند و اين نگرش بايد تغيير يابد .

وي، نگاه كارشناسي، تخصصي و حرفه اي به روابط عمومي را يك ضرورت توصيف و خاطر نشان كرد: روابط عمومي مي تواند نگرش ناصحيح به دانشگاه ها را در جامعه و مديران تغيير دهد و اگر اين نگرش تغيير نيابد، شاهد محدوديت ها و محروميت هاي آموزش عالي خواهيم بود .

مدير روابط عمومي دانشگاه شيراز هم در اين آيين با اشاره به نقش و اهميت روابط عمومي در بيان خدمت رساني دستگاه هاي اجرايي؛ بر نقش هدايت گر و انكارناپذير آن تاكيد كرد .

سيد رشيد فلاح شمسي، گفت: در عصر كنوني و با توجه به تحولات اجتماعي؛ روابط عمومي هوشمند، سريع، صادق و شفاف، مي تواند دستاوردهاي عظيم دانشگاهيان را در جامعه منعكس كند .

فلاح‌شمسی، ارتباطات موثر درون دانشگاهي و برون سازماني ، كار جمعي، انسجام، شبكه سازي و هم افزايي را شروط موفقيت روابط عمومي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي برشمرد و خاطرنشان كرد: اين موارد در دستور كار روابط عمومي دانشگاه شيراز قرار دارد .

براساس این گزارش، گردهمایی مديران روابط عمومي دانشگاه‌ها، مراكز پژوهشي و پارك‌هاي علم و فناوري منطقه 7 کشور شامل استان‌های فارس، بوشهر و كهگيلويه و بويراحمد به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: