• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-2473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه‌ی جمعه‌ی فارس:

باید ابعاد معنوی شخصیت حضرت امام(ره) تبیین شود

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه‌ی جمعه‌ی استان فارس تاکید دارد که تبیین ابعاد مختلف شخصیتی حضرت امام(ره) خصوصا بعد معنوی ایشان یک ضرورت است که باید به آن پرداخت.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حجت‌الاسلام حسین ملک‌مکان شامگاه یکشنبه 13 خرداد در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع)، در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) گفت: امام راحل(ره) شخصيت عظيمی بود كه نظير او در دوران معاصر یا پیدا نمی‌شود یا بسیار کم است.

ملک‌مکان افزود: امام راحل ابعاد مختلفی داشت، هم فردی سیاسی بود به عنوان یک رهبر، هم اجتماعی، هم عارف، هم فقیه و بُعدی که اکنون بیشتر به آن می‌پردازیم بعد معنوی و نحوه ارتباط ایشان با خداوند بود که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است .

او با تصریح اینکه یکی از ویژگی‌های شخصیتی حضرت امام(ره) ارتباط با خداوند از دوران نوجوانی و جوانی بود، گفت: حضرت امام(ره) قبل از انقلاب و بعد از انقلاب با وجود اينكه رهبري جهان اسلام را بر عهده داشت و مسئوليت بزرگی بر عهده داشت و مشغله فكری ايشان زياد بود اما هيچ گاه از عبادتشان كم نكردند و از ارتباط با خدا نكاستند .
وی بیان کرد: اگر امام توانست عالمی را متحول كند و جهانی را تغيير  بدهد و انقلابي به پا كند بخاطر ارتباط تنگاتنگ او با خدا بود.

ملک مکان با بیان اینکه امام براي متحول كردن جهان ابتدا خودش را متحول كرد، گفت: امام از هر چه كه باعث تعلق به دنيا مي شد فاصله گرفت و از هر چه كه او را از خدا دور می کرد فاصله گرفت .
او همچنین گفت: برخی اينگونه تبليغ می كنند كه ایمان و اعتقاد به خداوند کفایت می‌کند اما قرآن به صراحت این ایده و تفکر را رد کرده است.

او با تصریح اینکه قطعاً صرف اعتقاد به خدا كافی نيست، گفت: در قرآن كريم اكثر آياتی كه اشاره به ايمان دارد، بلافاصله انجام عمل صالح را نیز مورد تاکید قرار داده است.

ملک‌مکان با بیان اینکه خداوند انسان را به اطاعت و اقامه‌ی نماز و گرفتن روزه و پرداخت زکات و انجام عمل صالح و ارتباط با خودش دعوت فرموده است، گفت: این به آن معنا نیست که خدا به انسان نیاز دارد؛ خداوند غنی است آنچه باعث می‌شود خداوند انسان را به سوی خود فرابخواند، نیاز انسان به خداوند است.

او با بیان اینکه خداي متعال نه از گناهان ما متضرر می شود و نه از طاعت و نماز و روزه ما متنوع می شود و همه اينها به نفع خود انسان است؛ انسان به دليل فقر، ضعف، به دليل جهل برای مبارزه با كبر و غرور، براي رسيدن به ارامش به ارتباط با خدا نياز دارد .
رئیس شورای سیاستگزاری ائمه‌ی جمعه‌ی استان فارس گفت: گمشده بشر امروز آرامش است و گرچه امكانات و وسايل مختلفي در اختيار دارد؛ اما انسان ارامش لازم را ندارد و غالبا انسان ها در استرس و افسرده هستند که راه علاج آن ارتباط با خدای متعال است .

این شخصیت روحانی با اشاره به فرا رسیدن سالروز ضربت خوردن حضرت علی(ع) گفت: حضرت علی(ع) امیر مؤمنانی است که زاهد شب بود و مبارز و جهادگر روز .

وی ادامه داد: امیر مؤمنانی که اگر بخواهیم جنبه‌های مختلفش را مورد بررسی قرار دهیم برای هر کدام باید کتاب‌ها نوشت؛ نسبت به عدالتش و توجهش به محرومین و نیازمندان که تازه وقتی آن حضرت ضربت خورد، ایتام متوجه شدند که چه کسی نیمه شب‌ها برای آن‌ها غذا می‌برده است و تازه متوجه شدند که امام و پدر معنوی خود را از دست می‌دهند .

ملک مکان بیان کرد: حضرت علی(ع) یک کارگر روزها مانند یک کارگر عادی کار می‌کرد و عرق می‌ریخت و شب تا صبح عبادت خداوند می‌کرد و با حضرت حق ارتباط داشت اما دشمنان نتوانستند ولی خدا را تحمل کنند و همان‌طور که پیامبر(ص) پیش‌بینی کرده بود، به دست اشق‌الاشقیا ضربت خورد .

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه‌ی جمعه‌ی استان فارس ضربت خوردن حضرت علی(ع) در شب قدر را سعادتی برای آن حضرت برشمرد و با بیان اینکه با شهادت آن امام عدالت هم زیر خاک پنهان شد، افزود: آن حضرت ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خودش داشت که در خانه خدا متولد شد، در دامن پیامبر(ص) پرورش یافت و در خانه خدا و هنگام نماز هم ضربت خورد چرا که نتوانستند عدالت علی(ع) را ببینند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: