• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-3873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ی شیراز تاکید کرد:

کالای ایرانی علی‌رغم تمام ضعف‌ها باید حمایت شود/
اقامه‌ی نماز عید فطر در حرم مطهر شاهچراغ(ع)

امام جمعه‌ی شیراز تاکید کرد که علی‌رغم تمام ضعف‌هایی که امکان دارد کالای ایرانی داشته باشد، حمایت از آن خصوصا در شرایط کنونی یک امر ضروری و نقش برآب کننده‌ی تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های نماز جمعه‌ی 18 خرداد شیراز با قدردانی از  حضور گسترده و تاثیرگذار مردم شیراز، فارس و کشور در راهپیمایی روز قدس، گفت: امروز باید در خصوص نکته‌ای که در آغاز سال مقام معظم رهبری آن را یادآوری و بر‌آن تاکید کردند، دقت و توجه کنیم.

او به نمازگزاران جمعه‌ی شیراز توصیه کرد که فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی را نصب‌العین خود قرار دهند و گفت: امروز آنچه مایه‌ی طمع استکبار جهانی شده، مشکلات اقتصادی است و ما باید در این زمینه تصمیم بگیریم.

وی با اشاره به آیه‌ی 217 سوره‌ی مبارکه‌ی بقره  و با تاکید براینکه قرآن کریم تمام نقشه‌های دشمن را تشریح کرده و آنها را بر آب داده است، گفت: قرآن در این آیه می‌فرماید که مردم این کفار دائما با شما خواهند جنگید، بنابراین امید نداشته باشید که مذاکره‌ای بکنید و با مذاکره مشکلات حل بشود، این‌ها یک هدف دارند و آن برگرداندن شما از دینتان است.

امام جمعه‌ی شیراز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در این خصوص مدام تاکید کرده‌اند که مسئله‌ی دشمن موضوع هسته‌ای و موشک و ...نیست بلکه اسلام و دینداری ملت ایران است،‌گفت: اگر ملت ایران از دین دست بردارد هیچ چیز نخواهد داشت؛ اگر قرار است راه را ادامه بدهیم، قطعا سختی‌هایی را دارد و ما با همراهی این ملت با آنان می‌جنگیم تا زمانیکه قدرت ایران در ابعاد اقتصادی و نظامی نشان داده شود؛ قطعا آنان قادر نیستند با امت خاتم‌الانبیا(س) بجنگند. ما تا زمانیکه تابع قرآن باشیم از هر جهت قوی‌تر هستیم.

وی با بیان اینکه امروز دشمن از جنگ نظامی ناامید شده و اتاق جنگ را به خزانه‌داری آمریکا منتقل کرده است، گفت: در جنگ اقتصادی هم باید ایستاد و سختی را تحمل کرد تا پیروز شد؛ خطی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده‌ و ما را در آن خط صف‌آرائی کرده‌اند، حمایت از کالای ایرانی است.

امام جمعه‌ی شیراز با یادآوری اینکه در درون کشور نیز بعضی‌ها آنچه دشمن می‌خواهد را می‌گویند، به آیه‌ای از سوره‌ی منافقون اشاره و خاطرنشان کرد که قرآن می‌فرماید عده‌ای درون ما هستند که می‌گویند کاری کنید تا مردم ناراضی و نسبت به نظام دلسرد شوند.

او این افراد را بر اساس نص صریح قرآن کریم،‌منافق و نفوذی دشمن خواند و گفت: ما منتظر چه کسی هستیم، دیگران برایمان کاری انجام نخواهند داد، اگر خودمان از کالای ایرانی حمایت کنیم و بر این باور بیفزاییم، اگر پای اهداف انقلابی خودمان بایستیم، قطعا پیروز خواهیم بود.

امام جمعه‌ی شیراز با تصریح اینکه خزانه‌ی موردی ادعای آمریکا، در برابر خزانه‌ی الهی بال مگسی را می‌ماند، تاکید کرد که تا زمانیکه خداوند را پشتیبان خود بدانیم، در همه‌ی عرصه‌ها پیروز خواهیم بود.

آیت‌الله دژکام در عین‌حال گفت: ممکن است ما خودمان با دلایلی که خالی از واقعیت هم نیست بدانیم کالای خارجی بهتر است؛ آنان در تکنولوژی 200 سال از ما جلوتر هستند بنابراین طبیعی‌ست که کالای آنها بهتر باشد، اما این همه‌ی واقعیت نیست، گوشه‌ی دیگری از واقعیت اینست که اگر کالای آنان را بخریم، با دست خود تیشه به ریشه‌ی خودمان زده‌ایم، بنابراین باید تمام واقعیت‌ها را در نظر گرفت.

امام جمعه‌ی شیراز تصریح کرد که مردم باید در تمام طول سال حامی و خریدار کالای ایرانی باشند و از طرفی به تولید کنندگان نیز تاکید شود که در راستای ارتقاء کیفی تولیدات تلاش کنند.

امام جمعه‌ی شیراز در خطبه‌ی دوم نماز نیز با اشاره به اینکه روز جهانی قدس به ابتکار امام(ره) ماندگار شده است، تاکید کرد که این راهپیمایی تا زمانیکه نماز را در قدس شریف اقامه کنیم ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به حضور گسترده‌ی مردم روزه‌دار در شیراز، فارس و سراسر کشور در راهپیمایی روز قدس، تاکید کرد که دشمنان اسلام باید بفهمند که از جنگ روانی طرفی نبسته‌اند و نخواهند بشت.

امام جمعه‌ی شیراز، حضور مردم در راهپیمایی روز قدس را نشان‌دهنده‌ی بصیرت و آگاهی این ملت دانست و با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، یادآور شد که خداوند در قرآن لزوم جنگ در راه خداوند را متذکر شده است.

او با بیان اینکه امروز قبله‌ی اول مسلمانان جهان، از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی در معرض مخاطره قرار دارد، لزوم توجه به توصیه‌ی قرآن کریم و جهاد فی‌سبیل‌الله را متذکر شد.

امام جمعه‌ی شیراز با تصریح اینکه خداوند در قرآن کریم همه را به جهاد فی‌سبیل الله توصیه کرده است، گفت: همه‌ی انبیا مسلمان و پیرو خاتم انبیا هستند؛ نه اینکه ما می‌گوئیم مسلمان منظورمان فقط یک گروه از مردم باشد، اگر پیروان ادیان دیگری هم در آنجا هستند، همه در یک مسیر قرار دارند، حضرت عیسی مسیج هم در آخرت پشت سر امام زمان(عج) نماز می‌خواند.

او با تصریح اینکه صراط مستقیم، یکی است، گفت: راه الهی از آدم شروع شده و به خاتم(ص) رسیده است و ما مسلمانان ادامه دهنده این راه هستیم، هر کس که قرآن و وحی محمدی(ص) را نپذیرفت، نه تنها نسبت به پیغمبر ما که نسبت به پیغمبر خود کافر شده است.

امام جمعه‌ی شیراز با بیان اینکه عیسی مسیح(ع) و حضرت موسی‌ کلیم‌الله نیز از دینی که به اسم آنان ارائه می‌دهند متنفر هستند، گفت: دین آنان دین اسلام است، اسلام حلقه‌ی پایانی ادیان الهی به‌شمار می‌رود، امروز مسلمانان برای پیشبرد این هدف الهی باید مبارزه کنیم.

او با تصریح اینکه دفاع از مردم مظلوم فلسطین علاوه بر یک وظیفه‌ی دینی، جنبه‌ی انسانی نیز دارد، به صحنه‌های دلخراش کشتار مردم فلسطین از سوی سربازان اسرائیل در راهپیمایی بازگشت اشاره و تاکید کرد که حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس ابعاد مختلفی دارد که یکی از جنبه‌های مهم آن انسانی است.

امام جمعه‌ی شیراز تصریح کرد که مبانی حرکت ملت مسلمان ایران و سراسر جهان در راهپیمایی روز قدس، در قرآن کریم آمده است، گفت: ما برای آزادی قدس شریف تا آخر خواهیم جنگید، قدس متعلق به ما است و آن را آزاد خواهیم کرد.

آیت‌الله دژکام با اشاره به احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و قرائت سوره‌ی مبارکه‌ی عنکبوت در این شب، آغاز این سوره را ترسیم کننده شرایط انقلابی‌گری توصیف و تاکید کرد: ما ادعا می‌کنیم که پیرو قرآن هستیم و به رسالت پیامبر ایمان داریم، این ادعا بدون امتحان الهی پذیرفته نمی‌شود؛ مگر بهشت را به این آسانی به کسی می‌دهند.

او با تصریح اینکه رهبر معظم انقلاب بین انقلابی‌گری و ادای انقلابی بودن درآوردن، تفاوت قائل شده است، گفت: آنهایی که انقلابی هستند، افراطی نیستند، امروز بعضی می‌خواهند از رهبر جلوتر باشند، غلط است، همه باید پشت سر رهبر باشیم،‌ انقلابی گری یعنی این.

امام جمعه‌ی شیراز گفت: اگر در این انقلاب خیر و خوبی هست که فراوان بوده، آنرا منحصر به خودمان و دسته‌ی خودمان نکنیم، انقلابی‌گری مخصوص امیرالمومنین بود که بیش از همه در جنگ‌ها جنگید و علی‌رغم آنکه باید بیشتر غنیمت‌ها به او می‌رسید، خانه‌ی او محقرترین خانه‌ها بود.

آیت‌الله دژکام تصریح کرد: منافع نظام را منحصر به گروه‌ها و دسته‌های دور خودمان نکنیم، همه مردم انقلاب کردند، مزه‌ی عدالت را همه باید بچشند؛ مردم با اینکه خون در دلشان است امروز پای انقلابشان می‌ایستند و آنانکه خون به دل مردم می‌کنند باید فردا پاسخگو باشند؛ انقلابی گری یعنی در مسائل انحصار ایجاد نکنیم،‌ انقلابی‌گری یعنی به جای اینکه با خشونت مسائل را به پیش ببریم با اقناع‌گری به پیش ببریم.

امام جمعه‌ی شیراز همچنین از مردم این شهر دعوت کرد که همگی در نماز عید سعید فطر که در حرم مطهر احمدابن موس‌الکاظم(ع)، به امامت آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب، اقامه خواهد شد،‌شرکت کنند و اضافه کرد: نماز عیدفطر امسال همه در عمل به آنچه مقام معظم رهبری فرمودند نمی‌خواهیم دوگانگی باشد، در یک مکان یعنی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) شرکت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: