• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-4173-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در فارس:

با سیستم ابلاغ نمی‌توان کشور را اداره کرد

نماینده ولی فقیه در استان فارس که معتقد است با سیستم ابلاغ نمی‌توان کشور را اداره کرد، خاطرنشان کرد: باید به موازات کارشناسی‌ها، اصلاحات ساختاری انجام شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام شنبه 19 خرداد در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: مشکلاتی در عرصه بهداشت و درمان در کشور وجود دارد که در دولت‌ها و به دست مدیران جابه‌جا شده اما همچنان باقی مانده‌اند.

وی با اشاره به وجود نقضیه‌هایی در اجرای طرح آمایش درمانی، خاطرنشان کرد: بنده هم معتقدم که این طرح باید اجرا شود اما متاسفانه بعضا به ابلاغ‌ها بسنده شده در حالی که از آموزش و پژوهش تا بهداشت و درمان کف جامعه کارشناس گذاشته شده که حرف‌ها را ابلاغ کنند اما مشکلی شناسایی نشده تا به مدیر انعکاس داده شود.

امام جمعه شیراز با تاکید بر این نکته که باید نگاه کارشناسان به مدیریت تغییر کند، گفت: اگر قرار نیست به آمایشی که تدوین شده عمل شود، پس چرا از ابتدا نوشته شود؟

دژکام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بی‌عدالتی در جامعه غوغا می‌کند، افزود: به جای رفع بی‌عدالتی مرتب تقسیمات کشوری را عوض می‌کنیم و همین می‌شود که عده‌ای تصور می‌کنند در حق آنها ظلم شده است.

وی با یادآوری این موضوع که در زمینه اخلاق پزشکی مطالعات و پژوهش‌های زیادی داشته‌ام، عدالت را یکی از مباحث محوری اخلاق پزشکی برشمرد و گفت: با مطالعات در این حوزه متوجه خلاء عجیبی در کشور می‌شویم.شعار عدالت می‌دهیم اما در عمل نمی‌دانیم چه باید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین خواستار باز شدن بستری برای تدریس دانش مدیریت در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شد و در این رابطه عنوان کرد:‌ بدون تعاذرف با مدیریت فشل بیمارستانی و بهداشتی مواجهیم که ضروری است در این مقطع زمانی مدیرانی را به کار بگیریم که در کنار تخصص حائر درجه بالایی از دانش مدیریت باشند.

دژکام با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت نیز گفت: علی‌رغم استارت قوی در اجرای این طرح اما در ادامه به دلیل کمبود بودجه با چالش‌هایی روبه‌رو شدیم که اگر از همان ابتدا مدیریت می‌شد، می‌توانستیم آن را کنترل کنیم.

وی ادامه داد:‌جامعه ما امروز نیازمند موفقیت‌های کوچک است اما حرف‌های بزرگ می‌زنیم که سنگ بزرگ هم نشانه نزدن است!

امام جمعه شیراز مدیریت‌های مقطعی و کوتاه‌مدت را خطری بزرگ برای کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که مدیریت فعلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بتواند در سال‌های آینده برنامه‌های خود را پیش ببرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: