• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نایب رییس شورای شهر شیراز:

مقابله به آسیب‌های اجتماعی با افزایش نشاط اجتماعی امکان‌پذیر است

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز اعتقاد دارد که برای مقابله با آسیب‌های روز افزون اجتماعی، یکی از راهکارهای تاثیرگذار، افزایش نشاط اجتماعی است و این موضوع باید از سوی همه‌ی افراد و نهادها مد نظر قرار گیرد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، ابراهیم صبوری گفت: گسترش شهرنشینی، دسترسی بیشتر به فناوری و مشغله‌های فراوان به عاملی برای تحمیل استرس‌های متعدد بر شهروندان تبدیل شده است.

وی افزود: تعامل فرهنگی بالا و خطر تضعیف هویت فرهنگی، کاهش ارتباطات عاطفی میان مردم و افزایش اختلالات روانی، از ویژگی‌های جامعه امروزی و زندگی به اصطلاح مدرن است که باید برای مقابله آنها برنامه ریزی کرد .

وی توسعه ورزش همگانی در سطح محلات را راهکاری مناسب جهت افزایش نشاط اجتماعی در جامعه عنوان کرد و افزود: می‌توان با گسترش ورزش و تفریحات سالم به سطح خانواده‌ها بسترها و زمینه های لازم را برای ابراز شادمانی به شکل جمعی و عمومی و در نتیجه افزایش نشاط اجتماعی فراهم کرد .

نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به دیدار اخیر شهردار شیراز با مدیرکل ورزش و جوانان فارس و افزایش سطح همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرداری شیراز گفت: یکی از دغدغه‌های جدی ما در شورای پنجم افزایش سرانه ورزشی در سطح شهر شیراز است که امیدواریم با افزایش سطح تعاملات این دو دستگاه بتوانیم بر آن فائق آییم .

صبوری از نبود انسجام بافت شهری، سرانه پایین فضای فرهنگی، فضای سبز و ورزشی و مشکلات اقتصادی، به عنوان  مهمترین عواملی که موجب کاهش نشاط در شهر می‌شوند یادکرد و افزود: شادی و نشاط یکی از نیازهای ضروری جامعه و مردم  است که می توان با فراهم آوردن شرایط آن بربسیاری از عوامل موثر بر به خطر افتادن سلامت روانی جامعه غلبه کرد .

عضو شورای اسلامی شیراز با تاکید بر لزوم توسعه زیر ساخت‌های ورزشی در سطح شهر شیراز افزود: هر جامعه ای که در عرصه سلامت گام های بلند و موثری برداشته است، توانسته به بسیاری از اهداف و برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت خود دست یابد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: