• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5714-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

دبیر ستاد اوقات فراغت دانش‌آموزی آموزش‌وپرورش فارس خبر داد:

اجرای طرح "فارس مهارت" در تابستان امسال

دبیر ستاد اوقات فراغت دانش‌آموزی آموزش‌وپرورش فارس از اجرای طرح فارس مهارت در تابستان امسال ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان فارسی خبر داد.

جعفر صادقی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با بیان اینکه طرح "فارس مهارت" با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش و اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استان در تابستان امسال اجرایی خواهد شد، گفت: در این طرح دانش‌آموزان در سراسر استان می‌توانند به شکل رایگان در مراکز دولتی و با تخفیفات ویژه در مراکز خصوصی فنی ‌وحرفه‌ای آموزش‌های لازم را در رشته‌های مورد علاقه کسب کنند.

وی با یادآوری این موضوع که در طرح فوق بیش از 500 رشته در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: با اتمام دوره‌های این طرح، به افراد گواهینامه‌های ملی اعطاء می‎شود و پس از فارغ‌التحصیلی از مدرسه نیز فرد می‌تواند برای خود ایجاد اشتغال کند.

دبیر ستاد اوقات فراغت دانش‌آموزی آموزش‌وپرورش فارس همچنین افزود: پیش‌بینی می‌شود دوره‌های کوتاه مدت دیگری در فصل مدارس اجرایی شوند.

صادقی یکی از مشکلات فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را سواد تئوری دانست و گفت: با طرح فارس مهارت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاوه بر سواد تئوری به شکل عملی نیز چه در رشته تحصیلی خود و چه خارج از رشته تحصیلی مهارت کسب می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح پس از اجرا و ارزیابی از دانش‌آموزران برای اولیا و مربیان نیز پیش‌بینی خواهد شد.

صادقی همچنین با بیان اینکه یکی از مشکلات ما مشکل آب و کم‌آبی است، از با اجرای طرح  " داناب "دانای آب با همکاری سازمان آب و منطقه‌ایی در تابستان امسال خبر داد و در این خصوص اظهار کرد: از آنجایی که بیشتر مصرف آب در زمینه کشاورزی است گروهی از دانش‌آموزان در این طرح در بخش "مزرعه سبز من، کم‌آب می‌خواهد" حداقل 100 مترمربع کشت خواهند داشت.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان در این طرح با کشت‌های کم‌آب بر یا روش‌های کشت آب آشنا می‌شوند یا اینکه خود طرحی برای کشت آب ارائه می‌دهند.آثار برتر دانش‌آموزان در طرح داناب معرفی و از آنها تجلیل می‌شود.

صادقی یادآور شد: حدود 400 مرکز ثابت اعم از کانون‌ها، دارالقرآن‌ها، ورزشگاه‌ها، کتابخانه‌ها و... در تمام  سال در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت مشعول به کار هستند که تعداد این مراکز در تابستان به نسبت افزایش می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: