• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رونمایی از 5 کاشی به نام اساتید صنایع‌دستی فارس

همزمان با روز جهانی صنایع‌دستی و در پاسداشت این روز، از کاشی‌های (پلاک‌ها) اساتید و پیشکسوتان صنایع‌دستی استان فارس رونمایی شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، طی مراسمی که شامگاه یکشنبه 20 خرداد برگزار شد، از 5 پلاک یا کاشی به نام 5 استاد و پیشکسوت صنایع‌دستی استان فارس رونمایی شد.

این کاشی ها سر در خانه ‌های اساتید بنام صنایع‌دستی استان فارس در رشته‌های منبت، خاتم‌، کاشی هفت‌رنگ، نگارگری و مقرنس، نصب خواهد شد.

5 کاش رونمایی شده متعلق به استاد بهرام منبتی هنرمند منبت ‌کار ، استاد عبدالخالق گلریز خاتمی هنرمند خاتم ساز، استاد احمد شیشه گر هنرمند کاشی هفت رنگ، استاد علی اصغر تجویدی هنرمند نگارگری و استاد رضا جانعلی پور هنرمند مقرنس ‌کار بود.

طرح کاشی ماندگار، وفق وظایف سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای حفظ میراث فرهنگی ناملموس و معنوی ایران، وظیفه شناس ایی و معرفی محل سکونت هنرمندان، اهالی فرهنگ، علم و دین اجرایی شده است .

شخصیت‌هایی که در این طرح قرار می‌گیرند شامل چهره‌های شاخص و تأثیرگذار در یک رسته فرهنگی و هنری هستند که توانسته‌اند در دوران فعالیت خود مرزهای جدیدی را بیافرینند یا برای حفظ و حراست یک یا چند حوزه میراث هنری، فرهنگی و معنوی ایران تلاش کرده باشند و به‌عنوان چهره‌ای ماندگار شناخته شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: