• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛

بهره برداری از بیمارستان ۱۰ تخت خوابی در کامفیروز فارس

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که شب گذشته به فارس سفر کرده است، بیمارستان 10 تخت خوابی امام رضا(ع) در شهر کامفیروز افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح پنجشنبه هفتم تیر در مراسم بهره برداری از بیمارستان امام رضا(ع) شهر کامفیروز بر لزوم توسعه خدمت رسانی به مردم تاکید کرد.

وزیر بهداشت افزود: دولت با همه موانعی که ایجاد شده می کوشد تا به مردم خدمت کند و این تلاش ها با اولویت بندی انجام می‌شود و تغذیه و تامین سلامت مردم الویت است.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز در این آئین، از وزیر بهداشت و مسئولان دانشگاه به پاس تلاش برای توسعه خدمات سلامت در استان قدردانی کرد و گفت: وزیر بهداشت، بیشترین سفر را به استان فارس داشته است .

محمدمهدی برومندی سلامت را یکی از مهم ترین نیازهای جامعه خواند و با بیان اینکه برای داشتن جامعه سالم، باید سرمایه گذاری کرد، گفت: تلاش های مجموعه وزارت بهداشت، بستری را فراهم کرده که توسعه سلامت فراهم شود واین امر، با وجود کاهش درآمدهاو تحریم ها صورت گرفته است .

برومندی با بیان اینکه پروژه های خوبی هم اکنون در حوزه سلامت استان در حال ساخت است، گفت: منطقه کامفیروز به دلیل گردشگری بودن، نیاز به توسعه خدمات سلامت دارد .

در این آئین، از هدایت الله آثارنسب، امیرعلی اکبری و خانواده مرحوم محمدحسین نظری به پاس اهدای زمین این بیمارستان، تجلیل شد .

بیمارستان محلی ۱۰ تخت خوابی امام رضا(ع) با مساحت ۲۲ هزار مترمربع و زیربنای حدود هزار و هشتصد متر مربع، به همراه دو خانه پزشک، به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعتباری حدود چهار میلیارد تومان احداث و تجهیز شده است.

برای این بیمارستان ۱۰ تخت خوابی، بخش های آزمایشگاه، دندانپزشکی، داروخانه، زایشگاه، اورژانس و رادیولوژی پیش بینی شده و به بخش خصوصی با تعرفه دولتی واگذار شده است .

به گزارش ایسنا، کامفیروز از دو بخش کامفیروز جنوبی و شمالی تشکیل شده که جمعیتی بالغ بر چهل هزار نفر دارد؛ در این دو بخش کار خدمات رسانی به مردم منطقه با پنج مرکز بهداشتی درمانی و ۲۵ خانه بهداشت، انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: