• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک علم و فناوری فارس خبر داد:

مرکز رشد و فناوری جهرم در جهرم احداث می شود

رئیس مرکز پارک علم و فناوری استان فارس، گفت: مردادماه عملیات اجرایی مرکز رشد و فناوری شهرستان جهرم در زمینی به مساحت 3500 مترمربع آغاز می شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، فرید مر شنبه 9 تیر در جلسه‌‌ی بررسی وضعیت مرکز رشد و فناوری جهرم گفت: 5 میلیارد ریال اعتبار لازم برای احداث این مرکز تامین شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان عملیات ساخت مرکز جهرم، مرکز جدیدی در فارس راه‌اندازی نخواهد شد، افزود: از مرداد ماه تمام تلاش بر راه‌اندازی مرکز رشد و فناوری جهرم متمرکز خواهد شد.

مر با بیان اینکه برای ساخت این مرکز باید از ظرفیت خیرین شهرستان نیز استفاده کرد، تصریح کرد: وقفه‌ای برای احداث این مرکز برای پیداکردن زمین و تامین اعتبار رخ داد که خوشبختانه اکنون برطرف شده است .

علیرضا صحرائیان، فرماندار ویژه‌ی شهرستان جهرم نیز گفت: این مرکز در زمینی به وسعت 3500 مترمربع و زیربنایی به میزان 1500 مترمربع  ساخته خواهد شد.

صحرائیان اجرای این پروژه را نیازمند تزریق سالانه 500 میلیون تومان اعتبار دانست و با اشاره به اینکه جهرم تنها شهرستان فارس است که شورای فناوری در مرکز رشد آن راه‌اندازی شده، اضافه کرد: در شورای فناوری مرکز رشد جهرم، علاوه بر داوری طرح‌های جهرم، طرح های علمی شهرستان‌های همجوار مانند قیروکارزین، استهبان و فسا نیز داوری می‌شود .

فرماندار جهرم خواستار قطبی‌شدن مراکز رشد فناوری شد و گفت: این پیشنهاد را برای سبک تر شدن حجم داوری  طرح‌های علمی به مرکز علم و فناوری ارائه داده ایم.

صحرائیان با اعلام آمادگی مرکز جهرم برای داوری طرح‌ها افزود: با وجود شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح شهرستان و به ویژه در حوزه‌ي کشاورزی، امیدواریم ساخت این مرکز محلی برای تجمع تمام شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح شهرستان باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: