• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-381-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مرحله اول مسابقه دوچرخه سواری کوهستان در فارس برگزار شد

سرپرست کمیته کوهستان هیئت دوچرخه سواری استان فارس گفت: مرحله اول مسابقه دوچرخه سواری کوهستان، رنکینگ استان فارس در شیراز برگزار شد.

حمید آشفته در گفت و گو با ایسنا، گفت: روز جمعه هشتم تیرماه با حضور بیش از 30 دوچرخه سوار رده های سنی جوانان و بزرگسالان، مرحله اول مسابقه دوچرخه سواری کوهستان در شیراز برگزار شد.

آشفته با یادآوری اینکه تیرماه شیراز محدودیت هایی را برای برگزاری مسابقه دوچرخه سواری کوهستان ایجاد می کند، گفت: در این فصل زاویه عمودی تابش خورشید، ورزشکاران شرکت کننده فشار زیادی را تحمل کردند و سختی رقابت دوچندان شد.

او گفت: به همین دلیل نیاز بود مسابقه در یک فضای سبز و مسیر بادهای محلی برگزار شود لذا پارک نور موقعیت مناسبی برای برگزاری این رقابت تشخیص داده شد.

سرپرست کمیته کوهستان استان فارس با اشاره به وجود شرایط مناسب فارس برای ورزش دوچرخه سواری، گفت: فارس هم به  لحاظ موقعیت کوهستانی و هم آب و هوای چهار فصل و هم ارتفاع میانگین ۲۰۰۰ متر از سطح دریا که در تمرینات هوازی سطح گلبول قرمز خون را افزایش می دهد، شرایطی مناسب دارد.

او نتیجه آب و هوا و شرایط خوب فارس را پرورش ورزشکارانی نظیر فرانک پرتوآذر و  محمدحسین اسکندری دانست و از شکل گیری ساختار منظم  کمیته کوهستان هیئت دوچرخه سواری فارس خبر داد و گفت: برای اولین بار تقویم منظم مسابقات دوچرخه سواری کوهستان را ارائه دادیم.

به گزارش ایسنا، مسابقه دوچرخه سواری کوهستان استان فارس با شرکت  تیم هایی از شهرستان‎های شیراز، مرودشت، کازرون، لارستان، سپیدان و لامرد برگزار شد.

در این دوره از رقابت‎ها در رده سنی زیر ۱۸ سال، محمدحسن امینی از مرودشت، سامان حقیقی از شیراز و عادل زکی پور از کازرون مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در رده سنی بالای ۱۸ سال (بزرگسالان) نیز فرشید صلاحیان، حسین صالحیان و رضا فریدون نژاد هر سه از کازرون به ترتیب اول تا سوم شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: