• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-1873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مشاور اموربانوان فرمانداری شیراز:

حجاب به ابزاری سیاسی تبدیل شده است

مشاور اموربانوان و خانواده فرمانداری شیراز که اعتقاد دارد موضوع حجاب به ابزاری سیاسی تبدیل شده است، خواستار خودداری از اجرای برنامه‌های تکراری پیرامون این موضوع شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، فاطمه زارع‌مهذبیه سه‌شنبه 12 تیر در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب بیان کرد: سال‌هاست که برنامه‌های تکراری در این رابطه با موضوع عفاف و حجاب اجرا می‌شوند که هیچ نتیجه مطلوبی نداشته است.

وی با تصریح بر اینکه در این مطقع حساس زمانی باید متناسب با نیاز جامعه برنامه ارائه شود، افزود: برنامه‌های حجاب و عفاف تنها متوجه قشر زن نیست که مردان را هم شامل می‌شود.

مشاور اموربانوان و خانواده فرمانداری شیراز با بیان اینکه برنامه‌های حجاب و عفاف در سال 97 باید خلاقانه و اثرگذار باشد، گفت: متاسفانه هنوز به یک راهکار اجرایی وموثر در مقوله حجاب و عفاف نرسیده‌ایم.

مهذبیه یادآور شد: اگرچه تاثیرات مسائل فرهنگی مانند  پرداختن کتاب را رد نمی‌کنیم اما آنچه که حائز اهمیت است، ابتکار عمل در این مقطع زمانی است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شیراز نیز گفت: متاسفانه موضوع عفاف و حجاب در اداره‌های این شهرستان به مبحثی حاشیه ای تبدیل شده است.

علی سعیدی با بیان اینکه تغییرات اجتماعی و سبک زندگی تغییراتی مزمن و در عین حال پیچیده است، خاطرنشان کرد: مقوله حجاب و عفاف باید دید که در کجای این تغییرات قرار گرفته است.

وی با تاکید بر آسیب شناسی وضیت فرهنگی حجاب و عفاف در کلانشهر شیراز، عنوان کرد: به عنوان عضو از نظام اداری بخشی از مسئولیتمان در این زمینه بوده و هست اما گاهی اقدمات را اهم و فی‌الاهم نکرده‌ایم در حالی‌که باید به برخی موارد حساس با توجه به شرایط روز جامعه پرداخته شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شیراز با ابراز تاسف از اینکه نسبت به برخی مسائل از جمله عفاف و حجاب بی‌تفاوت بوده و به راحتی از آن عبور کرده‌ایم، گفت: به عنوان مثال در حالی‌که در جلسات قبل مقرر شده بود که کارگروهی در خصوص برنامه‌های عفاف و حجاب راه‌اندازی شود اما هیچ کاری انجام نشد و تنها یکی دو اداره از سر رفع تکلیف پیشنهاداتی را ارائه کردند.

سعیدی ادامه داد: اگر در این مسائل بحث فرهنگسازی عنوان می‌شود، نباید تنها به برپایی نمایشگاه و برگزاری جلسات مقطعی بسنده شود، بلکه باید به طور جد مدارس، دانشگاه‌ها و نهادهای تربیتی ورود کنند.

وی اظهار کرد: علی‌رغم وجود مشنور اخلاقی درادارات اما تنها به نصب آن در سر در ورودی بسنده شده است، حال چگونه باید توقع داشته باشیم که به عنوان متولیان و مسئولان بدون برنامه و راهکار بخواهیم راه به جایی برسانیم؟

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شیراز در خاتمه با بیان اینکه اگرچه پرداختن به کتاب، فیلم، نمایشگاه و فضای مجازی نقش و کارکرد خاص خود را دارد اما اینکه با چه ابتکار عملی آنها را پیاده کنیم، اهمیت دارد، گفت:

به عنوان مثال باید موشکافی  شود که آیا اشکال از کتاب و عنوان کتاب است؟ یا چینش و محتوای برنامه‌های ما مشکل دارد؟


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: